Informace pro personál ubytovacích zařízení v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru

Datum: 30.1.2020 | Zhlédnuto: 138x

Informace pro personál ubytovacích zařízení  v souvislosti s aktuálním výskytem čínského koronaviru 2019-nCoV

Co je koronavirus?

Koronavirus neboli vir s názvem 2019-nCoV je souhrnné označení pro čtyři rody virů, které způsobují onemocnění u zvířat a lidí s různým stupněm závažnosti. Může způsobit běžné obtíže, jako je nachlazení, kašel, dýchací obtíže, horečky, ale také smrtící choroby, jako je dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom.

Hlavní ohnisko výskytu onemocnění uvedeným virem je v oblasti Číny, především město Wu-chan (ang. Wuhan), provincie Chu-pej (ang. Hubei).

Jak se koronavirus přenáší?

Koronavirus se přenáší z člověka na člověka po úzkém kontaktu, který trvá delší dobu. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci, která je přenášena vzduchem. Zasahuje nejčastěji sliznice horních a dolních dýchacích cest. Inkubační doba je 1-14 dní.

Jaké je teď riziko pro Evropu?
Možnost  zavlečení nákazy do Evropy se považuje za pravděpodobnou. Možnost šíření nákazy v našich podmínkách je minimální vzhledem k tomu, že občané ČR dodržují obecné hygienické zásady a orgán ochrany veřejného zdraví a zdravotnická zařízení maximálně snižují možnost šíření nákazy prováděním opatření, okamžitou izolací a vyšetřením podezřelého z nákazy.

Jak se připravit?

• vybavit recepci hotelu respiračními rouškami, virucidním dezinfekčním prostředkem na ruce a virucidním dezinfekčním přípravkem na plochy
  • v prostoru recepce umístěte informaci pro hosty přijíždějící z rizikové oblasti, aby v případě zdravotních potíží okamžitě nejlépe telefonicky  informovali pracovníka recepce a neopouštěli pokoj do doby příjezdu lékaře.

Jak se chránit?

• dodržovat základní hygienická pravidla
  • používat dezinfekci na ruce, případně i respirační roušku, pokud jste v kontaktu s lidmi, kteří akutními respiračními potížemi trpí
  • jedinci, kteří trpí respiračním onemocněním, by měli dodržovat pravidla respirační hygieny – tj. při kýchání a kašlání řádně užívat, nejlépe jednorázové, kapesníky, při kašlání a kýchání si zakrývat ústa paží/rukávem, nikoliv rukou! (kapénky se pak mohou přenést dál)

Jak postupovat v případě, že se u osoby, která v posledních 14 dnech přicestovala z oblasti výskytu  onemocnění způsobené novým koronavirem  (Čína – Wuhan, provincie Hubei), objeví příznaky respiračního onemocnění (suchý kašel, dýchací obtíže, teplota nebo horečka)?

1. Pokud se nemocná osoba dostaví na recepci,  poskytněte jí respirační roušku a požádejte ji o okamžité nasazení.
  1. Nemocnou osobu izolujte na pokoji  do doby příjezdu lékaře.
  2. Zavolejte ZZS – linka 155  (upozorněte na cestovatelskou anamnézu).
  3. Pro potřeby epidemiologického šetření připravte dostupné údaje o nemocném (identifikační údaje, cestovní  anamnéza – kdy a odkud přicestoval, způsob dopravy)  a dále seznam osob, které byly s nemocným  v kontaktu.
  4. O situaci informujte Krajskou hygienickou stanici Jihočeského kraje se sídlem v Českých Budějovicích, v pracovní dny  tel. 387 712 130, 387 712 160, 387 712 812, o víkendu tel. 736514324, 736514330,736514363.
  5. Po převozu nemocného do zdravotnického zařízení řádně vyvětrejte v pokoji nemocného   a proveďte dezinfekci ploch (pracovník vybavený osobními ochrannými pomůckami – rouška, jednorázové rukavice) v místech pobytu nemocného (např. pokoj, výtah, recepce). Při přípravě dezinfekčního roztoku s virucidním účikem a provádění dezinfekce postupujte dle příbalové informace dezinfekčního přípravku.

Co je koronavirus?

Jak se koronavirus přenáší?

Jaké je teď riziko pro Evropu?

Jak se připravit?

Jak se chránit?

• dodržovat základní hygienická pravidla

1. Nemocnou osobu izolujte na pokoji  do doby příjezdu lékaře.
    2. Zavolejte ZZS – linka 155  (upozorněte na cestovatelskou anamnézu).

Informace k výběru daňového přiznání
25.2.2020 a 10.3.2020 - Návštěvy se uskuteční vždy od 14:00 do 17:00 hodin v zasedací místnosti na městském úřadě.
S cílem pomoci obyvatelům s podáním přiznání k dani z příjmů fyzických osob vyjedou pracovníci Územního pracoviště v Českém Krumlově do Vyššího Brodu.
Dětská skupina Brodýsek
Otevřena od 6.1.2020
Informace k nově založené dětské skupině Brodýsek.
Informace o konání 11. veřejného zasedání ZM
4.2.2020 od 17:30 v zasedací místnosti MěÚ
Cena vodného a stočného pro rok 2020
Od 1. ledna 2020 odsouhlasilo zastupitelstvo města Vyšší Brod nové ceny vodného a stočného. Platba bude provedena v jednosložkové formě.
Autobusové řády od 1.3.2020
Řády platné od 1.3.2020 do 12.12.2020.
ČSAD Autobusy České Budějovice vydávají s platností od 1.3.2020 nové jízdní řády na trasách: Kaplice - Rožmberk n/Vlt. - Frymburk a Český Krumlov - Rožmberk n/Vlt. - Frymburk.
Pravidla pro pronájem bytů ve vlastnictví města Vyšší Brod a prodlužování nájmů
Pravidla pro pronájem bytů v bytových domech ve vlastnictví města Vyšší Brod a pro prodlužování nájemních vztahů k bytům včetně souvisejících formulářů najdete v sekci: O městě – Odbory a oddělení městského úřadu - Odbor vedlejšího hospodářství - Důležité dokumenty
"Výjezdní pracoviště" Úřadu práce ČR od 1.1.2020
od 1.1.2020
Z důvodu optimalizace na Úřadu práce ČR bude od 01.01.2020 ve Vyšším Brodě otevřené „Výjezdní pracoviště“: středy od 8:00 do 11:30 hod.