Kurzy Českého červeného kříže pro pomocný zdravotnický personál

POMÁHÁM PEČOVAT: Příprava pomocného personálu ve zdravotnictví má odlehčit zdravotnickému systému.

Datum: 16.10.2020 | Zhlédnuto: 340x

Český červený kříž pořádá kurzy pro dobrovolný pomocný zdravotnický personál. Základem úspěšné funkce lůžkových zdravotnických zařízení je dostatek zdravotnického personálu. Existují však situace, kdy množství nemocných vyžadujících zdravotní péči může převýšit kapacitu zdravotnického systému danou jeho personálními možnostmi.

Jednou ze situací, kdy může taková situace nastat jsou například rozsáhlé epidemie infekčních nemocí. I právě nyní se nemocnice připravují na možnost, kdy by mohlo dojít k nárůstu počtu lidí potřebujících hospitalizaci s covid-19. Zvýšené nároky na profesionální zdravotnický personál lze za výjimečných okolností zvládnout doplněním jeho řad o poučené laiky, kteří v roli pomocného personálu umožní profesionálům věnovat se více nemocným nebo načerpat síly do další služby. Příprava takového personálu, který pomůže zdravotníkům pečovat o nemocné, je jedním z tradičních úkolů Červeného kříže. Některá zdravotnická zařízení, která se připravují na hypotetickou možnost prudkého nárůstu počtu hospitalizovaných, indikovala Českému červenému kříži zájem o školení takového personálu.

Proto Český červený kříž pořádá jednodenní kurzy, v nichž se uchazeči seznámí s jednoduchými základy péče o nemocného na lůžku – od obstarání osobní hygieny, přes podávání stravy až po komunikaci s nemocným. Získané dovednosti mohou v případě potřeby být využity těmito dobrovolníky či brigádníky v nemocnicích, sociálních zařízení nebo prostě i doma při péči o blízké. To všem pomůže odlehčit v případě potřeby zdravotnickému systému. Podrobné informace, podmínky přijetí do kurzu a samozřejmě i přihlášení do kurzu najdou zájemci na www.zvladnemeto.cervenykriz.eu .

Máte-li zájem pomáhat pečovat o druhé, navštivte webové stránky a přihlaste se do kurzu!

Umístění kontejnerů na velkoobjemový a nebezpečný odpad
7.11.2020
Městský úřad zajistil přistavení velkoobjemových kontejnerů na odpad velkoobjemový a nebezpečný.
České dráhy - Výlukový jízdní řád platný od 30.10.2020
30.10.2020 - 19.11.2020
České dráhy oznamují, že od 30.10.2020 do 19.11.2020 proběhne nepřetržitá výluka v úseku Rybník - Lipno nad Vltavou na trati 195 Rybník - Lipno nad Vltavou.
Omezení úředních hodin Městského úřadu ve Vyšším Brodě
26.10.2020 - 3.11.2020
V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a přijetím krizových opatření dochází k prodloužení omezení úředních hodin Městského úřadu ve Vyšším Brodě.
Uzavírka Ordinace dětského lékaře
26.10.2020 - 4.11.2020
Z důvodu karantény je ordinace Dětského lékaře ve Vyšším Brodě i v Českém Krumlově UZAVŘENA. Akutní případy volejte na Dětské oddělení nemocnice v Českém Krumlově tel:380 761 357. Jiné dotazy zodpoví MUDr Nováková na tel: 776 795 407. Děkujeme za pochopení.
Opatření ve veřejné dopravě
od 26.10.2020
Od 26. října 2020 dojde k omezení spojů a linek veřejné autobusové linkové dopravy do prázdninového provozu (tj. bez školních spojů) dostupné na: http://jikord.cz/cs/novinka/informace-k-omezeni-spoju-od-26-rijna-2020/
Mimořádné opatření - povinnosti nosit roušky
od 13.10.2020
Všem osobám se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) ve a) všech vnitřních prostorech staveb mimo bydliště nebo místa ubytování, b) v prostředcích veřejné dopravy, c) na nástupišti, v přístřešku a čekárně veřejné dopravy.