Nájemníci městských bytů i nebytových prostorů si mohou požádat o prodloužení splatnosti nájmů

Informace k rozhodnutí rady města o pomoci ve formě možného prodloužení splatnosti nájmů v bytech a nebytových prostorech o 3 měsíce.

Datum: 13.11.2020 | Zhlédnuto: 1234x

Vážení spoluobčané,

Rada města Vyšší Brod svým rozhodnutím umožnila nájemníkům městských bytů i nájemníkům nebytových prostorů, kteří jsou dotčeni koronavirovou krizí, základní pomoc v podobě možnosti prodloužení splatnosti nájmů. Jedná se o základní opatření, o kterém má rada města s okamžitou platností pravomoc rozhodnout.

Pokud patříte do skupiny lidí, u kterých v důsledku nastalé situace došlo k výpadku příjmů a potřebovali byste ulevit s výdaji, můžete si požádat o prodloužení splatnosti nájmů za měsíc říjen, listopad a prosinec 2020 o tři měsíce.

Jak postupovat:

• Vyplňtě jednoduchou žádost
    (formulář je dostupný ke stažení na webu města a v podatelně města)

• Podepsanou žádost doručte na MěÚ Vyšší Brod
    (písemně do poštovní schránky MěÚ nebo na podatelnu, žádost je možné také naskenovat  a poslat e-mailem na adresu podatelna@mestovyssibrod.cz)

Pro případné dotazy nás můžete kontaktovat na tel. čísle 725 483 043 nebo na e-mailu mistostarosta@mestovyssibrod.cz (Jan Straka)

Neváhejte se na nás obrátit

Přejeme Vám pevné zdraví!

Bc. Jan Straka
místostarosta

Ing. Milan Zálešák
starosta

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí letos proběhne online. Z rozhlasu zazní koledy
Vánoční strom na náměstí si můžete hned po rozsvícení prohlédnout online, k tomu budou hrát koledy.
Uzavírka Lékárny
30.11. - 18.12.2020
V době od 30.11. do 18.12. bude lékárna ve Vyšším Brodě uzavřena. Děkuji za pochopení, Alice Vodrážková.
Základní škola Vyšší Brod přijme do školní jídelny kuchařku
Základní škola Vyšší Brod přijme do školní jídelny kuchařku na částečný, po domluvě případně na celý úvazek.
Prodloužení mimořádných opatření
do 12.12.2020
Na základě prodloužení nouzového stavu do 12.12.2020 se zároveň prodlužují i přijatá Mimořádná opatření. Viz sekce Koronavirus - Covid-19.
Omezení úředních hodin Městského úřadu ve Vyšším Brodě
do 12.12.2020
V souvislosti s prodloužením nouzového stavu a přijetím krizových opatření dochází k prodloužení omezení úředních hodin Městského úřadu ve Vyšším Brodě.
Opatření ve veřejné dopravě
od 26.10.2020
Od 26. října 2020 dojde k omezení spojů a linek veřejné autobusové linkové dopravy do prázdninového provozu (tj. bez školních spojů) dostupné na: http://jikord.cz/cs/novinka/informace-k-omezeni-spoju-od-26-rijna-2020/