Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Oprava teplených rozvodů a krátká odstávka části bytových domů

V minulém týdnu došlo k havárii na rozvodech tepla u bytového domu č. p. 259 v ulici Pohraniční stráže. V rámci zajištění provozu tepelné soustavy byla provedena oprava potrubí svorkou a začala se hned připravovat větší a kvalitnější oprava a další opatření v úseku u zmíněného domu.

Datum: 27.9.2021 | Zhlédnuto: 1059x

Neproběhne pouze oprava ale výměna části potrůbí

V místě havárie proběhne výměna cca desetimetrového úseku potrubí včetně kolene a budou instalovány oddělovací ventily Zvětší se tak počet větví rozvodů, které bude možné uzavírat samostatně a přispěje k dalšímu zlepšení provozu centrálního vytápění.

Zmíněná výměna úseku rozvodů a instalace ventilů proběhne ve středu 29. 9. 2021. V tento den bude probíhat i nucená odstávka dodávky tepla a TUV pro část odběratelů. Ještě v ten samý den ve večerních hodinách by mělo dojít k obnovení dodávky. Odstávka se nebude týkat bytových domů v Zahradní ulici č. p. 274 – 276 a v ulici Míru č. p. 263 – 264.

Revitalizace obnovy zbytku úseku je v plánu na příští rok

„V letošním roce jsme vyměnili nejproblematičtější úsek rozvodů v Zahradní ulici a měli jsme v plánu se v příštím roce po topné sezóně začít věnovat úseku, na kterém došlo v minulých dnech k havárii. Právě tady došlo v minulosti k více opravám, takže jsme se na něj chtěli logicky zaměřit. Protože nyní došlo k havárii na již v minulosti opravované části, rozhodli jsme se, že v daném místě rovnou část rozvodů vyměníme a nebudeme nechávat potrubí jen dočasně opravené. Každá odstávka je nepříjemná a omlouvám se že během krátké doby bude druhá , ale nechceme nic podcenit. V příštím roce je pak na místě se věnovat zbytku této části tepelných rozvodů, která vede od č.p. 259 až k domu č. p. 262,“ uvádí místostarosta Jan Straka. „V letošním roce jsme vyměnili nejproblematičtější úsek rozvodů v Zahradní ulici a měli jsme v plánu se v příštím roce po topné sezóně začít věnovat úseku, na kterém došlo v minulých dnech k havárii. Právě tady došlo v minulosti k více opravám, takže jsme se na něj chtěli logicky zaměřit. Protože nyní došlo k havárii na již opravované části, rozhodli jsme se, že v daném místě rovnou část rozvodů vyměníme a nebudeme nechávat potrubí jen zasvorkované. V příštím roce je pak na místě se věnovat zbytku této části tepelných rozvodů, která vede od č.p. 259 až k domu č. p. 262, budeme to navrhovat do rozpočtu,“ uvádí místostarosta Jan Straka.


Aktuality
Hledáme nové kolegy/kolegyně do svého týmu
Hledáme nové kolegy/kolegyně do svého týmu
Aktuálně vyhlášená výběrová řízení:
 • Referent odboru stavebního úřadu a životního prostředí (výkon agendy stavebního úřadu)
 • Dělník - řidič technických služeb
 • Uklízečka v domě s pečovatelskou službou
 • Aktuální vydání videozpravdaje
  Aktuální vydání videozpravdaje
  duben 2022
  Co se dělo v dubnu ve Vyšším Brodě? Po dvou letech se opět konala tradiční velikonoční akce Překvapení z vajíčka, kterou letos doplnil i charitativní Koncert pro Ukrajinu. Dále se dozvíte, jak běží participativní rozpočet Vyšák Společně nebo jak proběhl zápis do ZŠ. Redakce navštívila i projednávání studie Zahradní ulice.
  Informace o přerozdělení válečných uprchlíků na území JČ kraje a veřejná sbírka funkčního vybavení
  Informace o přerozdělení válečných uprchlíků na území JČ kraje a veřejná sbírka funkčního vybavení
  Vážení spoluobčané,
  rádi bychom Vás touto cestou informovali o usnesení vlády z 2. března 2022, kterým vláda (z důvodu nutnosti reagovat na migrační vlnu velkého rozsahu) nouzový stav. Dále také o usnesení z 16. března 2022, o vyčlenění volných ubytovacích kapacit na území Jihočeského kraje a vyhlášení sbírky funkčního vybavení a její databáze.
  Aktuální vydání videozpravdaje
  Aktuální vydání videozpravdaje
  Únor 2022
  Únor je dobou maškarních bálů, tak společně navštívíme ten, který se konal v dětské skupině Brodýsek nebo tradiční dětský maškarní bál. Podrobnosti o participativním rozpočtu na rok 2022 vypoví místostarosta J. Straka. A také můžete zhlédnout reportáž o tom, co se plánuje v oblasti kultury nejen na léto.
  Sbírka potravin a drogerie pro Ukrajinu
  Sbírka potravin a drogerie pro Ukrajinu
  8. - 16. 3. 2022
  Ve spolupráci s Potravinovou bankou Jihočeského kraje pořádáme od 8. do 16. března sbírku potravin a drogerie pro Ukrajinu. V nejbližším období čeká potravinové banky velký nápor a je třeba jim pomoci se zásobami, které využijí pro pomoc uprchlíkům.
  Pomoc Ukrajině
  Pomoc Ukrajině
  jak nyní efektivně pomoct
  Jsme svědky bezprecedentní agrese Ruska vůči Ukrajině. Nám blízký stát se kvůli tomu ocitl ve válečném stavu. Jaké jsou nyní možnosti nejefektivnější pomoci a jak bude dál postupovat město, informace k pobytům, kontakty
  Aktuální vydání videozpravodaje
  Aktuální vydání videozpravodaje
  01/2022
  Jak se povedl první výšlap v novém roce na Maria Rast, na kterém je od 1. 1. umístěna i vrcholová kniha. Dozvíte se, co se v současné době děje s přístavbou mateřské školy nebo že Cisterciáckému opatství vrací majetky. Nechybí ani informace z knihovny o literární punčárně a novinkách.
  Vyšebrodský zpravodaj 02/2022
  Vyšebrodský zpravodaj 02/2022
  Elektronická verze
  Z obsahu vybíráme: pozvánka na ARCHIpovídání a více o tématu, které spojí instituce a kulturu ve městě a přinese zážitky s architekturou, přinášíme i výsledky fotosoutěže Brody v Brodě, jaký byl rok 2021 u vyšebrodských hasičů, pozvánky na akce, fotogalerie....
  Informace k novému systému poplatků odpadového hospodářství
  Informace k novému systému poplatků odpadového hospodářství
  Změny od 1. 1. 2022
  Se změnou zákona o odpadech přijdou od 1. 1. 2022 i změny systému odpadového hospodářství a poplatků. V článku se dozvíte základní informace a můžete si stáhnout potřebné formuláře.
  Omezení provozu odborů a organizací města
  Omezení provozu odborů a organizací města
  v době vánočních svátků
  V období vánočních svátků a přelomu roku dochází k omezení provozu některých složek města, týká sběrného dvora, infocentra, knihovny, matriky
  ... přejít na všechny aktuality