Program protihlukových opatření Jihočeského kraje - výměna oken

Během ledna 2019 bude navštěvovat majitele dotčených domů ve Vyšším Brodě zástupce zpracovatele a zjišťovat jejich zájem o zapojení se do programu. Jedná se o výměnu oken u domů, které jsou vystaveny nadměrnému hluku, a to na náklady majitele komunikace (tedy JčK)

Datum: 4.1.2019 | Zhlédnuto: 1916x

Program protihlukových opatření Jihočeského kraje ve Vyšším Brodě

Ve Vyšším Brodě je 37 nemovitostí vystaveno nadlimitnímu hluku

Tyto domy jsou zařazeny do programu

Na základě ochrany pobytových místností (dle zákona o ochraně veřejného zdraví 258/2000 a příslušných vyhlášek) si Jihočeský kraj, jež je majitelelem komunikací II/161 a II/163 ve Vyšším Brodě, nechal v roce 2017 zpracovat hlukovou situaci zatížení domů hlukem při citované komunikaci.

Dle této studie bylo zjištěno, že ve Vyšším Brodě u 37 nemovitostí hluk 2 m od fasád domů překračuje povolené hygienické limity. Tyto domy byly zařazeny do programu protihlukových opatření, jež jsou řešeny na náklady majitele komunikace - Jihočeského kraje. Akce spočívá ve výměně starých oken za nová s takovými hlukovými parametry, aby obvodové konstrukce tlumily venkovní hluk. U původních starých oken je situace nevyhovující. U již vyměněných novějších oken může být současný stav už vyhovující.

Program proběhne ve třech etapách

První probíhá v lednu 2019

1. průzkum - zjištění, kteří majitelé mají zájem být do tohoto programu zařazeni a zda v nemovitostech jsou hlukově chráněné prostory a dále kolik oken je u těchto místností. Je třeba vyplnit příslušný formulář.
  2. Zpracování projektové dokumentace
  3. Realizace výměny oken

Zpracovatel navštíví majitele domů

První etapa začíná nyní, během ní bude zástupce zpracovatele navštěvovat majitele dotčených domů, aby zjistil jejich zájem o zapojení do programu.

Při schůzkách bude majitelům vysvětlovat možnosti a při zájmu o zapojení požadovat vyplnění dotazníku.

Majitelé, kteří nebudou chtít dotazník vyplnit hned na místě, mohou posléze vyplněný dotazník předat na podatelnu Městského úřadu ve Vyšším Brodě.

Volné pracovní místo - KUCHAŘKA V MŠ VYŠŠÍ BROD
Hledáme kuchařku do mateřské školy Vyšší Brod s nástupem ihned nebo dle dohody.
Pronájem bytů ve vlastnictví města
přihlášky do 12.4.2024 do 11 hod
11. veřejné zasedání zastupitelstva města Vyšší Brod
27.3.2024
Hlavním bodem jednání zastupitelstva města Vyšší Brod bude vypořádání uplatněných stanovisek a připomínek k návrhu změny č.3 Územního plánu Vyšší Brod.
9. etapa rekonstrukce průtahu městem Vyšší Brod
16.3.2024 - 3.4.2024
Od 16.3.2024 do 3.4.2024 proběhne další etapa rekonstrukce průtahu městem Vyšší Brod, která zahrnuje prostor horní části náměstí.
Uzavření Infocentra
4.3.2024
Informační centrum Vyšší Brod bude v pondělí 4.3. 2024 zavřené z důvodu přípravy a vernisáže výstavy našich vyšebrodských fotografů na Krajském úřadě v Českých Budějovicích. Děkujeme za pochopení
Finanční úřad
Finanční správa v tomto roce výjezd do Vyššího Brodu neuskuteční. Nejbližší výjezdní místo je Kaplice. Poslední dva lednové týdny budou prodlouženy úřední hodiny na všech finančních úřadech.
Připomínky k návrhu změny č. 3 územního plánu Vyšší Brod
do 18.2.2024
Připomínky k návrhu změny č. 3 územního plánu Vyšší Brod je možné podávat do 18.2.2024 včetně. Platí den odeslání. Případné dotazy zodpoví pověřený zastupitel na tel.: 721 701 738.
Rozvoz nádob na bioodpad
od úterý 16.1.2024
Všem občanům, jimž byly odvezeny nádoby na bioodpad, budou v průběhu ledna dodány nové. V případě zájmu o tuto službu kontaktujte Odbor životního prostředí na tel. 724 347 437 nebo e-mailu: zivotni.prostredi@mestovyssibrod.cz