Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Program protihlukových opatření Jihočeského kraje - výměna oken

Během ledna 2019 bude navštěvovat majitele dotčených domů ve Vyšším Brodě zástupce zpracovatele a zjišťovat jejich zájem o zapojení se do programu. Jedná se o výměnu oken u domů, které jsou vystaveny nadměrnému hluku, a to na náklady majitele komunikace (tedy JčK)

Datum: 4.1.2019 | Zhlédnuto: 553x

Program protihlukových opatření Jihočeského kraje ve Vyšším Brodě

Ve Vyšším Brodě je 37 nemovitostí vystaveno nadlimitnímu hluku

Tyto domy jsou zařazeny do programu

Na základě ochrany pobytových místností (dle zákona o ochraně veřejného zdraví 258/2000 a příslušných vyhlášek) si Jihočeský kraj, jež je majitelelem komunikací II/161 a II/163 ve Vyšším Brodě, nechal v roce 2017 zpracovat hlukovou situaci zatížení domů hlukem při citované komunikaci.

Dle této studie bylo zjištěno, že ve Vyšším Brodě u 37 nemovitostí hluk 2 m od fasád domů překračuje povolené hygienické limity. Tyto domy byly zařazeny do programu protihlukových opatření, jež jsou řešeny na náklady majitele komunikace - Jihočeského kraje. Akce spočívá ve výměně starých oken za nová s takovými hlukovými parametry, aby obvodové konstrukce tlumily venkovní hluk. U původních starých oken je situace nevyhovující. U již vyměněných novějších oken může být současný stav už vyhovující.

Program proběhne ve třech etapách

První probíhá v lednu 2019

  1. průzkum - zjištění, kteří majitelé mají zájem být do tohoto programu zařazeni a zda v nemovitostech jsou hlukově chráněné prostory a dále kolik oken je u těchto místností. Je třeba vyplnit příslušný formulář.
  2. Zpracování projektové dokumentace
  3. Realizace výměny oken

Zpracovatel navštíví majitele domů

První etapa začíná nyní, během ní bude zástupce zpracovatele navštěvovat majitele dotčených domů, aby zjistil jejich zájem o zapojení do programu.

Při schůzkách bude majitelům vysvětlovat možnosti a při zájmu o zapojení požadovat vyplnění dotazníku. 

Majitelé, kteří nebudou chtít dotazník vyplnit hned na místě, mohou posléze vyplněný dotazník předat na podatelnu Městského úřadu ve Vyšším Brodě.


Aktuality
Vyšebrodský zpravodaj 06/2019
Vyšebrodský zpravodaj 06/2019
aktuální vydání online
Informace o zahájených projektech města, o návštěvě poslance Parlamentu Jana Bartoška. Nechybí názory zastupitelů, informace ze školství nebo spolků a další pravidelné rubriky. Lékař radí se tentokrát zaměřuje na aktuální téma, klíšťovou encefalitidu. Toto vydání je rozšířeno o příspěvky obce Přední Výtoň.
Zřízení dětské skupiny - setkání s rodiči
Zřízení dětské skupiny - setkání s rodiči
11. 6. 2019
Pozvání na informativní schůzku s vedením města o možnosti zřízení dětské skupiny umožňující přijetí dětí nad rámec kapacity mateřské školy.
Aktuální vydání videozpravodaje města
Aktuální vydání videozpravodaje města
květen 2019
Redakce se zajímala o výstavbu nové smuteční síně, byla s námi při propagaci na akci jižní Čechy hostem v Linci. Nezapomněla se zeptat na náhradní výsadbu v ulici Míru. Nenechte si ujít ani informace o pohádkovém představení divadla MaléHry, Magic Cupu Šumava nebo z letošního dětského dne.
6. veřejné zasedání zastupitelstva města
6. veřejné zasedání zastupitelstva města
4. 6. 2019
Informace o konání zasedání Zastupitelstva města Vyšší Brod v úterý 4. 6. 2019
Mobilní sběrný dvůr
Mobilní sběrný dvůr
Sobota 18. 5. 2019
Městský úřad Vyšší Brod zajistil na sobotu 18. 5. 2019 přistavení kontejnerů na velkoobjemový odpad a odpad nebezpečný. Na určeném stanovišti budou po dobu jedné hodiny (viz rozpis) umístěny dva kontejnery a odpad bude ukládán za přítomnosti pracovníků firmy FCC České Budějovice, s.r.o., a poté budou kontejnery odvezeny.
Výběrové řízení - referent stavebního odboru
Výběrové řízení - referent stavebního odboru
přihlášky do 28. 5. 2019
Městský úřad Vyšší Brod přijme pracovníka na pozici referent stavebního odboru.
Magic Cup Šumava 2019
Magic Cup Šumava 2019
23.- 26. 5. 2019
7. ročník mezinárodního fotbalového turnaje proběhne i letos ve Vyšším Brodě. Účastní se Sparta Praha, Baník Ostrava, Slovan Bratislava, Viktoria Plzeň a další. Doprovodný koncert proběhne ve Vyšším Brodě. Více informací získáte na informačním portálu po kliknutí na aktualitu.
Aktuální vydání videozpravodaje města
Aktuální vydání videozpravodaje města
duben 2019
Podívejte se, jak jsme symbolicky odemkli stezky a Vltavu. V květnu se Vyšší Brod účastní velké akce v Linci, kde se rakouským turistům představí celý Jihočeský kraj, nenechte si to ujít! V aktuálním vydání videozpravodaje najdete ještě spoustu dalších novinek z Vyšebrodska...
Ordinace fyzioterapeuta ve Vyšším Brodě
Ordinace fyzioterapeuta ve Vyšším Brodě
zahájení provozu 29. 4. 2019
Město Vyšší Brod na konci loňského roku začalo jednat s fyzioterapeutkou o zřízení rehabilitační ambulance ve zdravotním středisku ve Vyšším Brodě. Následně došlo k dohodě s pojišťovnami a díky tomu budeme mít od konce dubna ordinaci fyzioterapeuta.
Ordinace dětského lékaře uzavřena
Ordinace dětského lékaře uzavřena
úterý 16. 4. 2019
V úterý 16. 4. 2019 bude ordinace MUDr.Novákové zavřena. Akutní případy ošetří zastupující lékařka v ordinaci MUDr. Novákové v Českém Krumlově a to od 8.00 do 10.00hod. Nebo můžete využít dětské oddělení v Nemocnici Český Krumlov.
... přejít na všechny aktuality