Rekonstrukce průtahu městem

Informace o délce uzavírku, objízdné trase, omezeních, přesunu autobusové zastávky a dopravní obslužnosti některých ulic.

Datum: 2.10.2019 | Zhlédnuto: 3529x

Vyšší Brod oprava průtahu 7. 10 - 22. 11. 2019

V termínu od 7.10. do 22.11. 2019

bude probíhat celková rekonstrukce průtahu městem od Panského domu k parkovišti pod klášterním rybníčkem. V prvních dvou dnech rekonstrukce bude probíhat frézování a provoz by měl být možný. V dalším průběhu však dojde i k odstranění podloží silnice až do hloubky 40 cm, pak bude ulice Míru zcela uzavřena.

Hlavní objízdná trasa pro vozidla do 3,5 t

Bude vedená ulici Zahradní, kde v uvedeném termínu nebude umožněno využívat k parkování vyhrazená parkovací místa z důvodu obousměrného provozu. Obyvatelům bydlícím v Zahradní ulici, ale i dalším řidičům dotčeným přechodnou úpravou provozu nabízí město možnost bezplatného parkování na osvětleném parkovišti u č.p. 120 pod klášterním rybníčkem.

Přemístění autobusových zastávek

V rámci přechodné úpravy provozu budou v uvedeném termínu přemístěny autobusové zastávky z ul. Míru na parkoviště ve spodní části náměstí, kde bude z uvedeného důvodu částečně omezená možnost parkování vozidel.

Dopravní obslužnost České ulice

Příjezd do České ulice bude zajištěn ulicí Poschoďovou. Výjezd pak křižovatkou s ulicí Míru, která bude v dolní části u kostelíku sv. Josefa opravována na poloviny a bude tak možný jednosměrný provoz.

Chodníky budou otevřeny

Chodníky v ulici Míru budou během rekonstrukce průchozí a budou zabezpečeny tak, aby byly od stavby odděleny a byla zajištěna bezpečnost chodců.

Prosíme o opatrnost a shovívavost

Žádáme všechny řidiče a chodce, kteří se budou pohybovat v úseku samotné stavby a v ulicích s dopravním omezením, aby se řídili dopravním značením, pokyny městské policie a pracovníků stavby.

Zároveň prosíme všechny občany, kteří budou dotčeni dopravním omezením v průběhu oprav o shovívavost.

Milan Zálešák
starosta

Foto z průběhu

10. etapa rekonstrukce
4.4. - 28.4.2024
Od 4.4. do 28.4.2024 proběhne 10. etapa rekonstrukce průtahu městem Vyšší Brod, která zahrnuje prostor horní části náměstí.
Pronájem bytů ve vlastnictví města
přihlášky do 12.4.2024 do 11 hod
Úřad práce ve Vyšším Brodě
17.4.2024 v čase 8 - 10 hod
Pracovníci Úřadu práce budou k dispozici ve Vyšším Brodě ve středu 17.4.2024 v ul. Míru čp. 250 v kanceláři místostarostky v čase od 8 - 10 hodin.
Volné pracovní místo - KUCHAŘKA V MŠ VYŠŠÍ BROD
Hledáme kuchařku do mateřské školy Vyšší Brod s nástupem ihned nebo dle dohody.
11. veřejné zasedání zastupitelstva města Vyšší Brod
27.3.2024
Hlavním bodem jednání zastupitelstva města Vyšší Brod bude vypořádání uplatněných stanovisek a připomínek k návrhu změny č.3 Územního plánu Vyšší Brod.
9. etapa rekonstrukce průtahu městem Vyšší Brod
16.3.2024 - 3.4.2024
Od 16.3.2024 do 3.4.2024 proběhne další etapa rekonstrukce průtahu městem Vyšší Brod, která zahrnuje prostor horní části náměstí.
Uzavření Infocentra
4.3.2024
Informační centrum Vyšší Brod bude v pondělí 4.3. 2024 zavřené z důvodu přípravy a vernisáže výstavy našich vyšebrodských fotografů na Krajském úřadě v Českých Budějovicích. Děkujeme za pochopení
Finanční úřad
Finanční správa v tomto roce výjezd do Vyššího Brodu neuskuteční. Nejbližší výjezdní místo je Kaplice. Poslední dva lednové týdny budou prodlouženy úřední hodiny na všech finančních úřadech.
Připomínky k návrhu změny č. 3 územního plánu Vyšší Brod
do 18.2.2024
Připomínky k návrhu změny č. 3 územního plánu Vyšší Brod je možné podávat do 18.2.2024 včetně. Platí den odeslání. Případné dotazy zodpoví pověřený zastupitel na tel.: 721 701 738.