Rekonstrukce průtahu městem

Informace o délce uzavírku, objízdné trase, omezeních, přesunu autobusové zastávky a dopravní obslužnosti některých ulic.

Datum: 2.10.2019 | Zhlédnuto: 1076x

Vyšší Brod oprava průtahu 7. 10 - 22. 11. 2019

V termínu od 7.10. do 22.11. 2019

bude probíhat celková rekonstrukce průtahu městem od Panského domu k parkovišti pod klášterním rybníčkem. V prvních dvou dnech rekonstrukce bude probíhat frézování a provoz by měl být možný. V dalším průběhu však dojde i k odstranění podloží silnice až do hloubky 40 cm, pak bude ulice Míru zcela uzavřena.

Hlavní objízdná trasa pro vozidla do 3,5 t

Bude vedená ulici Zahradní, kde v uvedeném termínu nebude umožněno využívat k parkování vyhrazená parkovací místa z důvodu obousměrného provozu. Obyvatelům bydlícím v Zahradní ulici, ale i dalším řidičům dotčeným přechodnou úpravou provozu nabízí město možnost bezplatného parkování na osvětleném parkovišti u č.p. 120 pod klášterním rybníčkem.

Přemístění autobusových zastávek

V rámci přechodné úpravy provozu budou v uvedeném termínu přemístěny autobusové zastávky z ul. Míru na parkoviště ve spodní části náměstí, kde bude z uvedeného důvodu částečně omezená možnost parkování vozidel.

Dopravní obslužnost České ulice

Příjezd do České ulice bude zajištěn ulicí Poschoďovou. Výjezd pak křižovatkou s ulicí Míru, která bude v dolní části u kostelíku sv. Josefa opravována na poloviny a bude tak možný jednosměrný provoz.

Chodníky budou otevřeny

Chodníky v ulici Míru budou během rekonstrukce průchozí a budou zabezpečeny tak, aby byly od stavby odděleny a byla zajištěna bezpečnost chodců.

Prosíme o opatrnost a shovívavost

Žádáme všechny řidiče a chodce, kteří se budou pohybovat v úseku samotné stavby a v ulicích s dopravním omezením, aby se řídili dopravním značením, pokyny městské policie a pracovníků stavby.

Zároveň prosíme všechny občany, kteří budou dotčeni dopravním omezením v průběhu oprav o shovívavost.

Milan Zálešák
starosta

Uzavření matriky a evidence obyvatel
14.10. 2019
V pondělí 14.10. 2019 bude uzavřena matrika a evidence obyvatel MěÚ Vyšší Brod. Děkujeme za pochopení.
Rekonstrukce průtahu městem
od 7. 10. 2019
8. Veřejné zasedání Zastupitelstva města Vyšší Brod
1. 10. 2019
Informace o konání 8. veřejného zasedání Zastupitelstva města Vyšší Brod.
Omezení úředních hodin - matrika
23. 9. 2019
Matrika a evidence obyvatel bude v pondělí 23. 9. 2019 uzavřena z důvodu čerpání dovolené. Děkujeme za pochopení.
Výběrové řízení: pečující osoba do dětské skupiny
přihlášky do 25. 9. 2019
Městský úřad Vyšší Brod přijme pracovníky/ce na pozici pečující osoba do Dětské skupiny města Vyšší Brod.
Na kávu s vedením města 2/2019
19. 9. 2019 v 17.00 hod.
Druhé letošní neformální setkání občanů s vedením města nad aktuálními tématy.
Omezení vydávání rybářských lístků
27.8. - 29.8. 2019
Z důvodu dovolené nevydává Městský úřad Vyšší Brod od úterý 27.8. do čtvrtka 29.8. 2019 rybářské lístky. Děkujeme za pochopení.
Uzavření matriky a evidence obyvatel
Pondělí 19. 8. 2019
V pondělí 19. 8. 2019 bude uzavřena matrika a evidence obyvatel MěÚ Vyšší Brod. Děkujeme za pochopení.
Omezení vydávání rybářských lístků
29. 7. - 2. 8. 2019
Z důvodu dovolené nevydává Městský úřad Vyšší Brod od pondělí 29. 7. do pátku 2. 8. 2019 rybářské lístky. Děkujeme za pochopení.
Nález peněženky ve Vyšším Brodě
nalezena 24. 7. 2019
24. 7. byla nalezena peněženka v ulici Míru ve Vyšším Brodě.