Rekonstrukce průtahu městem

Informace o délce uzavírku, objízdné trase, omezeních, přesunu autobusové zastávky a dopravní obslužnosti některých ulic.

Datum: 2.10.2019 | Zhlédnuto: 1962x

Vyšší Brod oprava průtahu 7. 10 - 22. 11. 2019

V termínu od 7.10. do 22.11. 2019

bude probíhat celková rekonstrukce průtahu městem od Panského domu k parkovišti pod klášterním rybníčkem. V prvních dvou dnech rekonstrukce bude probíhat frézování a provoz by měl být možný. V dalším průběhu však dojde i k odstranění podloží silnice až do hloubky 40 cm, pak bude ulice Míru zcela uzavřena.

Hlavní objízdná trasa pro vozidla do 3,5 t

Bude vedená ulici Zahradní, kde v uvedeném termínu nebude umožněno využívat k parkování vyhrazená parkovací místa z důvodu obousměrného provozu. Obyvatelům bydlícím v Zahradní ulici, ale i dalším řidičům dotčeným přechodnou úpravou provozu nabízí město možnost bezplatného parkování na osvětleném parkovišti u č.p. 120 pod klášterním rybníčkem.

Přemístění autobusových zastávek

V rámci přechodné úpravy provozu budou v uvedeném termínu přemístěny autobusové zastávky z ul. Míru na parkoviště ve spodní části náměstí, kde bude z uvedeného důvodu částečně omezená možnost parkování vozidel.

Dopravní obslužnost České ulice

Příjezd do České ulice bude zajištěn ulicí Poschoďovou. Výjezd pak křižovatkou s ulicí Míru, která bude v dolní části u kostelíku sv. Josefa opravována na poloviny a bude tak možný jednosměrný provoz.

Chodníky budou otevřeny

Chodníky v ulici Míru budou během rekonstrukce průchozí a budou zabezpečeny tak, aby byly od stavby odděleny a byla zajištěna bezpečnost chodců.

Prosíme o opatrnost a shovívavost

Žádáme všechny řidiče a chodce, kteří se budou pohybovat v úseku samotné stavby a v ulicích s dopravním omezením, aby se řídili dopravním značením, pokyny městské policie a pracovníků stavby.

Zároveň prosíme všechny občany, kteří budou dotčeni dopravním omezením v průběhu oprav o shovívavost.

Milan Zálešák
starosta

Foto z průběhu

Dětská skupina Brodýsek
Otevřena od 6.1.2020
Informace k nově založené dětské skupině Brodýsek.
Informace o konání 11. veřejného zasedání ZM
4.2.2020 od 17:30 v zasedací místnosti MěÚ
Cena vodného a stočného pro rok 2020
Od 1. ledna 2020 odsouhlasilo zastupitelstvo města Vyšší Brod nové ceny vodného a stočného. Platba bude provedena v jednosložkové formě.
Autobusové řády od 1.3.2020
Řády platné od 1.3.2020 do 12.12.2020.
ČSAD Autobusy České Budějovice vydávají s platností od 1.3.2020 nové jízdní řády na trasách: Kaplice - Rožmberk n/Vlt. - Frymburk a Český Krumlov - Rožmberk n/Vlt. - Frymburk.
Pravidla pro pronájem bytů ve vlastnictví města Vyšší Brod a prodlužování nájmů
Pravidla pro pronájem bytů v bytových domech ve vlastnictví města Vyšší Brod a pro prodlužování nájemních vztahů k bytům včetně souvisejících formulářů najdete v sekci: O městě – Odbory a oddělení městského úřadu - Odbor vedlejšího hospodářství - Důležité dokumenty
"Výjezdní pracoviště" Úřadu práce ČR od 1.1.2020
od 1.1.2020
Z důvodu optimalizace na Úřadu práce ČR bude od 01.01.2020 ve Vyšším Brodě otevřené „Výjezdní pracoviště“: středy od 8:00 do 11:30 hod.
10. veřejné zasedání Zastupitelstva města Vyšší Brod
17.12.2019
Informace o konání 10. veřejného zasedání Zastupitelstva města Vyšší Brod.
Základní škola Vyšší Brod
Základní škola Vyšší Brod - školní jídelna přijme na HPP vyučenou kuchařku s praxí, nástup možný dle dohody.