Rekonstrukce průtahu městem

Informace o délce uzavírku, objízdné trase, omezeních, přesunu autobusové zastávky a dopravní obslužnosti některých ulic.

Datum: 2.10.2019 | Zhlédnuto: 3535x

Vyšší Brod oprava průtahu 7. 10 - 22. 11. 2019

V termínu od 7.10. do 22.11. 2019

bude probíhat celková rekonstrukce průtahu městem od Panského domu k parkovišti pod klášterním rybníčkem. V prvních dvou dnech rekonstrukce bude probíhat frézování a provoz by měl být možný. V dalším průběhu však dojde i k odstranění podloží silnice až do hloubky 40 cm, pak bude ulice Míru zcela uzavřena.

Hlavní objízdná trasa pro vozidla do 3,5 t

Bude vedená ulici Zahradní, kde v uvedeném termínu nebude umožněno využívat k parkování vyhrazená parkovací místa z důvodu obousměrného provozu. Obyvatelům bydlícím v Zahradní ulici, ale i dalším řidičům dotčeným přechodnou úpravou provozu nabízí město možnost bezplatného parkování na osvětleném parkovišti u č.p. 120 pod klášterním rybníčkem.

Přemístění autobusových zastávek

V rámci přechodné úpravy provozu budou v uvedeném termínu přemístěny autobusové zastávky z ul. Míru na parkoviště ve spodní části náměstí, kde bude z uvedeného důvodu částečně omezená možnost parkování vozidel.

Dopravní obslužnost České ulice

Příjezd do České ulice bude zajištěn ulicí Poschoďovou. Výjezd pak křižovatkou s ulicí Míru, která bude v dolní části u kostelíku sv. Josefa opravována na poloviny a bude tak možný jednosměrný provoz.

Chodníky budou otevřeny

Chodníky v ulici Míru budou během rekonstrukce průchozí a budou zabezpečeny tak, aby byly od stavby odděleny a byla zajištěna bezpečnost chodců.

Prosíme o opatrnost a shovívavost

Žádáme všechny řidiče a chodce, kteří se budou pohybovat v úseku samotné stavby a v ulicích s dopravním omezením, aby se řídili dopravním značením, pokyny městské policie a pracovníků stavby.

Zároveň prosíme všechny občany, kteří budou dotčeni dopravním omezením v průběhu oprav o shovívavost.

Milan Zálešák
starosta