Informace o přerozdělení válečných uprchlíků na území JČ kraje a veřejná sbírka funkčního vybavení

Vážení spoluobčané,
rádi bychom Vás touto cestou informovali o usnesení vlády z 2. března 2022, kterým vláda (z důvodu nutnosti reagovat na migrační vlnu velkého rozsahu) nouzový stav. Dále také o usnesení z 16. března 2022, o vyčlenění volných ubytovacích kapacit na území Jihočeského kraje a vyhlášení sbírky funkčního vybavení a její databáze.

Datum: 21.3.2022 | Zhlédnuto: 610x

Přerozdělení válečných uprchlíků

V rámci Jihočeského kraje je dle daného klíče určen počet uprchlíků, pro které má město zmapovat a případně zajistit přechodné ubytování. Pro město Vyšší Brod se jedná o 36 uprchlíků.

V rámci přerozdělování osob je postup následovný, nejprve budou využívány kapacity státních objektů, poté ubytovací kapacity krajů a až následně se budou řešit ubytovací kapacity v jednotlivých městech.

Sbírka funkčního vybavení

V rámci Vyššího Brodu jsou nabídnuty 2 byty města pro cca 11 lidí, zbylá kapacita pak ve spolupráci se státními, církevními a soukromými organizacemi, které mají objekty ve Vyšším Brodě. Dále se řeší možnost úpravy části městského objektu (bývalé Monte v ul. 5. května). Pokud bude možné čerpat prostředky ze státního rozpočtu, vznikl by zde krizový byt.

Pro případné zajištění přechodného ubytování uprchlíků ků je však nutné některé prostory vybavit. Z toho důvodu se na vás obracíme s žádostí o pomoc. Pokud máte funkční vybavení, které můžete nabídnout, vyplňte prosím níže umístěný jednoduchý formulář, abychom zajistili databázi případné pomoci. Žádána je především pomoc ve formě:

• funkční nábytek
  • kuchyňské potřeby (příbory, hrnce, talíře, skleničky, pánve apod.)
  • elektrospotřebiče (funkční lednice, ryhlovarné konvice, mikrovlnky apod.)

Není třeba nic nosit nebo přivážet hned, na základě Vaší nabídky se Vám ozveme ve chvíli, kdy ji bude třeba využít.

Děkujeme, že chcete pomáhat!

Pokud se Vám formulář nabídky pomoci nezobrazuje, využijte tento odkaz: https://forms.gle/b9K6pDSW8V4gWLT36

Uzavření sběrného dvora
17. - 18. 6. 2022
Sběrný dvůr města Vyšší Brod bude v pátek 17. 6. a v sobotu 18. 6. 2022 z technických důvodů uzavřen. Děkujeme za pochopení.
ZŠ a MŠ hledá nové kolegyně
vyučená kuchařka + pomocná kuchařka
MSD
Mobilní sběrný dvůr
přistavení kontejnerů na velkoobjemový a nebezpečný odpad
sobota 28.5.2022, 9 - 16:00
Aktuální vydání videozpravdaje
duben 2022
Co se dělo v dubnu ve Vyšším Brodě? Po dvou letech se opět konala tradiční velikonoční akce Překvapení z vajíčka, kterou letos doplnil i charitativní Koncert pro Ukrajinu. Dále se dozvíte, jak běží participativní rozpočet Vyšák Společně nebo jak proběhl zápis do ZŠ. Redakce navštívila i projednávání studie Zahradní ulice.
Vážení spoluobčané,
Aktuální vydání videozpravdaje
Únor 2022
Únor je dobou maškarních bálů, tak společně navštívíme ten, který se konal v dětské skupině Brodýsek nebo tradiční dětský maškarní bál. Podrobnosti o participativním rozpočtu na rok 2022 vypoví místostarosta J. Straka. A také můžete zhlédnout reportáž o tom, co se plánuje v oblasti kultury nejen na léto.
Sbírka potravin a drogerie pro Ukrajinu
8. - 16. 3. 2022
Ve spolupráci s Potravinovou bankou Jihočeského kraje pořádáme od 8. do 16. března sbírku potravin a drogerie pro Ukrajinu. V nejbližším období čeká potravinové banky velký nápor a je třeba jim pomoci se zásobami, které využijí pro pomoc uprchlíkům.
Pomoc Ukrajině
jak nyní efektivně pomoct
Jsme svědky bezprecedentní agrese Ruska vůči Ukrajině. Nám blízký stát se kvůli tomu ocitl ve válečném stavu. Jaké jsou nyní možnosti nejefektivnější pomoci a jak bude dál postupovat město, informace k pobytům, kontakty
Aktuální vydání videozpravodaje
01/2022
Jak se povedl první výšlap v novém roce na Maria Rast, na kterém je od 1. 1. umístěna i vrcholová kniha. Dozvíte se, co se v současné době děje s přístavbou mateřské školy nebo že Cisterciáckému opatství vrací majetky. Nechybí ani informace z knihovny o literární punčárně a novinkách.
Vyšebrodský zpravodaj 02/2022
Elektronická verze
Z obsahu vybíráme: pozvánka na ARCHIpovídání a více o tématu, které spojí instituce a kulturu ve městě a přinese zážitky s architekturou, přinášíme i výsledky fotosoutěže Brody v Brodě, jaký byl rok 2021 u vyšebrodských hasičů, pozvánky na akce, fotogalerie....