Veškerá opatření proti šíření koronaviru prodloužena do 1. dubna. Nová opatření se dotknou pendlerů.

Vláda ČR na dnešní schůzi přijala nová opatření v boji s koronavirem. Zatím nejsou k dispozici oficiální usnesení, ale již jsou známá ta asi nejdůležitější opatření. Po vydání usnesení vás budeme informovat podrobněji.

Datum: 23.3.2020 | Zhlédnuto: 511x

Co bude nyní v platnosti:

• veškerá opatření přijatá v souvislosti s šířením koronaviru budou prodloužena do 1. dubna (dosud platila do 24. 3. 6:00 hodin)

• přeshraniční pracovníci (pendleři) si budou muset zvolit, zda do práce přestanou jezdit, nebo se dočasně (na tři týdny) do země své práce přestěhují, po návratu budou umístěni do karantény; týká se pouze pracovníků v Německu a Rakousku

• budou prominuty zálohy pro právnické a fyzické osoby na daň z příjmu a sankce z pozdního podání daně z nabytí nemovitostí, kde se termín odsouvá na 31. července

• změna času pro nákupy seniorů - ti budou nově ve velkých obchodech nakupovat od 8:00 do 10:00. V obchodech do velikosti 500 metrů čtverečních už omezení platit nebude.

Uzavírka knihovny
9.7. - 19.7.2020
Od 9.7. do 19.7.2020 bude knihovna z důvodu nemoci uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Nabídka práce: dvě nová výběrová řízení
technik odboru VH a referent daní a poplatků - účetní
Město vyhlásilo dvě nová výběrová řízení. Na pozici technika odboru vedlejšího hospodářství a na referenta správy daní a poplatků finančního odboru.
Výjezdní pracoviště Úřadu práce ČR ve Vyšším Brodě
od 1.7.2020
Od 1.7.2020 bude provoz Výjezdního pracoviště Úřadu práce ve Vyšším Brodě obnoven v časech a termínech uvedených níže na této stránce.
Dovolená dětské lékařky
Zástup ve dnech 9.7.2020, 3.-7.8.2020, 10.-19.8.2020
Více níže.
Pravidla pro nošení roušek, omezení obchodu a služeb a další omezení
od 1.7.2020
Pravidla pro nošení roušek, omezení obchodu a služeb a další omezení mohou být nyní upravena lokálně rozhodnutím jednotlivých krajských hygienických stanic na základě konkrétní epidemiologické situace v regionu.
Aktuální videozpravodaj
červen 2020
Ve Vyšším Brodě se setkali pracovníci infocenter Lipenska a tzv. ladili noty na sezónu. Vedení města se podruhé sešlo na kávě s občany, u této příležitosti si zájemci mohli prohlédnout novou smuteční síň. Kulturní léto zahájil koncert skvělých Satisfucktion, kteří s sebou přivezli hosty, dětskou kapelu, které se věnuje jejich frontman. V červnu se také loučily děti s mateřskou školou...
Dočasné uzavření pobočky bezplatné poradny ve Vyšším Brodě
V průběhu roku 2020 musela být do odvolání uzavřena pobočka Bezplatné poradny mezi paragrafy ve Vyšším Brodě. Je však možné obracet se na pobočky v Kaplici a v Českém Krumlově.
ZŠ Vyšší Brod hledá kuchařku
Základní škola Vyšší Brod přijme do školní jídelny kuchařku na HPP s víceletou praxí.
Uzavření pobočky Komerční banky ve Vyšším Brodě
Komerční banka informovala o ukončení činnosti stávající pobočky ve Vyšším Brodě, Náměstí 80. Nejbližší pobočky Komerční banky naleznete v Kaplici a v Českém Krumlově.
Svatební obřady jsou možné za splnění mimořádných pravidel
od 15.6.2020
Informace o možnosti konání svatebních obřadů usnesení vlády č. 641/2020 ze dne 15.6.2020.