Volby do PS Parlamentu České republiky

Základní informace pro voliče, týkající se voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017. Jak a kdy můžete volit, kolik a kde jsou volební okrsky ve Vyšším Brodě.

Datum: 17.10.2017 | Zhlédnuto: 397x

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční v pátek 20. 10. 2017 v době od 14 do 22 hodin a v sobotu 21. 10. 2017 v době od 8 do 14 hodin.

Právo volit má státní občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhne věku  nejméně 18 let, tj. v případě těchto voleb  sobota 21. 10. 2017. Každý volič s trvalým pobytem v našem městě má právo si ověřit v kanceláři matriky MěÚ Vyšší Brod, zda je zapsán v seznamu voličů, může také požadovat doplnění údajů nebo provedení opravy.  Městský úřad je povinen do 48 hodin žadateli vyhovět nebo mu v této lhůtě písemně sdělit důvody, proč nelze žádosti vyhovět.

Hlasovat lze jen v místě svého trvalého pobytu, kde jsou voliči vedeni na stálém seznamu. Jedinou možností, jak volit na jiném místě v České republice, popř. ve zvláštním volebním okrsku v zahraničí,  je vyřídit si předem voličský průkaz. Požádat o něj můžete osobně na matrice MěÚ Vyšší Brod do 16 hodin 18. října.  Také můžete poslat žádost s ověřeným podpisem (tento úkon je osvobozen od poplatků) nebo v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem voliče či přes  datovou  schránku ( ID naší datové schránky: 7tnbs9d ), a to nejpozději do 16. hodin 13. října.  Upozorňujeme, že v případě ztráty voličského průkazu nelze vyhovět žádosti voliče o vydání nového voličského průkazu.

Jako při minulých volbách budou ve Vyšším Brodě zřízeny dva volební okrsky.

Okrsek č. 1 v místnosti v přízemí budovy Městského úřadu Vyšší Brod.

Pro voliče bydlící v ulicích: Míru, Zahradní, 5. Května, Rybářská, Poschoďová, Česká, K Vltavě, Slunečná, Kaplická, Lesní, Klášter, Za Klášterem, Na Kozinci, Elektrárna
a v místních částech:  Hrudkov,  Lachovice, Dolní  Jílovice, Kyselov a Lopatná

Okrsek č. 2 v místnosti v přízemí nového pavilonu Základní školy Vyšší Brod

pro voliče  bydlící v ulicích: Studánecká, Martínkovská, Na Stráni,  Náměstí, Pohraniční stráže, Na Vyhlídce, Lidická, Dřevařská
a v místních částech: Těchoraz, Studánky, Dolní Drkolná a Herbertov.

Každému voliči budou doručeny hlasovací lístky nejpozději 3 dny před prvním dnem konání voleb, tj. do 17. října.  V případě, že se z jakýchkoli příčin stane, že někdo z Vás do tohoto dne neobdrží hlasovací  lístky, obraťte se prosím na MěÚ Vyšší Brod  a lístky Vám budou obratem doručeny.   Stejně tak je samozřejmé, že voličům, kteří se dostaví do volební místnosti, prokáží své právo volit a nebudou mít u sebe hlasovací lístky, obdrží hlasovací lístky od okrskové volební komise přímo ve volební místnosti.

Informace k volbám z úřední desky MěÚ:

Oznámení o době a místě konání voleb do Poslanecké sněmovny PČR
(pdf, 590,2 kB)

Oznámení o době a místě konání voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Přehled telefonních spojení do volebních místností
(pdf, 365,2 kB)

Přehled telefonních spojení do volebních místností ve správním obvodu MěÚ Vyšší Brod pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017

Vítejte na nových webových stránkách
města Vyšší Brod
Nové oficiální webové stránky samosprávy.
Opakované veř. projednání návrhu územního plánu Vyšší Brod
21. 12. 2017
Na základě ustanovení §53 odst. 2 zákona č. 183/2006 Sb.,o územním plánování a stavebním řádu, ve znění pozdějších předpisů (dále jen stavební zákon), se pořizovatel rozhodl opakovat veřejné projednání návrhu územního plánu Vyšší Brod.
Uzavírka silnice Větrná - Branná - prodloužení
do 31. 11. 2017
Uzavírka silnice č. III/1622 se prodlužuje až do 30. listopadu 2017. Informace k uzavírce naleznete v dokumentech vyvěšených na úřední desce MěÚ Vyšší Brod, viz níže.
Průzkum připravenosti obyvatelstva na případ blackoutu
rozsáhlého výpadku elektrické energie
V současné době probíhá na území Jihočeského kraje závěrečná příprava cvičení Blackout 2017, tj. cvičení orgánů krizového řízení a složek IZS, které se zaměřuje na řešení následků rozsáhlého výpadku elektrické energie na území kraje, resp. vybraných měst.
Dvě stavební parcely stále na prodej
nabídky do 20. 11. 2017
Zastupitelstvo města Vyšší Brod na svém zasedání dne 12. září 2017 schválilo zveřejnění záměru nabídnout k odprodeji pozemky na výstavbu rodinných domků v lokalitě Pod Vodojemem.
říjen 2017
Říjnový Videozpravodaj města Vyšší Brod navštívil děti při projektovém dni ZŠ, organizovaném ve spolupráci s Lesy ČR a lesy městskými. Přináší informace z kláštera a o novinkách ve městě. Nechybí podzimní výšlap, Kroukusiáda ani Krumlovský vodácký maraton
Uzavírka silnice č. III/1622
úsek Větrná - Branná
Pozor! V blízkosti Vyššího Brodu probíhá další uzavírka komunikace. Týká se silničního úseku od křižovatky Větrná po Brannou. Není tedy možná cesta na Český Krumlov takzvaně "přes neslbach"
Volby do PS Parlamentu České republiky
20. - 21. října 2017
Kotlíkové dotace - jak získat podporu
pozvánka na seminář
Seminář k dotačnímu programu Jihočeského kraje Snížení emisí z lokálního vytápění domácností (kotlíkové dotace) v Jihočeském kraji.
Omezení provozu odboru sociálních věcí
11. 9. 2017
V pondělí 11. září bude na Odboru sociálních věcí MěÚ Vyšší Brod omezena otevírací doba.