Volby do PS Parlamentu České republiky

Základní informace pro voliče, týkající se voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017. Jak a kdy můžete volit, kolik a kde jsou volební okrsky ve Vyšším Brodě.

Datum: 17.10.2017 | Zhlédnuto: 937x

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční v pátek 20. 10. 2017 v době od 14 do 22 hodin a v sobotu 21. 10. 2017 v době od 8 do 14 hodin.

Právo volit má státní občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhne věku  nejméně 18 let, tj. v případě těchto voleb  sobota 21. 10. 2017. Každý volič s trvalým pobytem v našem městě má právo si ověřit v kanceláři matriky MěÚ Vyšší Brod, zda je zapsán v seznamu voličů, může také požadovat doplnění údajů nebo provedení opravy.  Městský úřad je povinen do 48 hodin žadateli vyhovět nebo mu v této lhůtě písemně sdělit důvody, proč nelze žádosti vyhovět.

Hlasovat lze jen v místě svého trvalého pobytu, kde jsou voliči vedeni na stálém seznamu. Jedinou možností, jak volit na jiném místě v České republice, popř. ve zvláštním volebním okrsku v zahraničí,  je vyřídit si předem voličský průkaz. Požádat o něj můžete osobně na matrice MěÚ Vyšší Brod do 16 hodin 18. října.  Také můžete poslat žádost s ověřeným podpisem (tento úkon je osvobozen od poplatků) nebo v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem voliče či přes  datovou  schránku ( ID naší datové schránky: 7tnbs9d ), a to nejpozději do 16. hodin 13. října.  Upozorňujeme, že v případě ztráty voličského průkazu nelze vyhovět žádosti voliče o vydání nového voličského průkazu.

Jako při minulých volbách budou ve Vyšším Brodě zřízeny dva volební okrsky.

Okrsek č. 1 v místnosti v přízemí budovy Městského úřadu Vyšší Brod.

Pro voliče bydlící v ulicích: Míru, Zahradní, 5. Května, Rybářská, Poschoďová, Česká, K Vltavě, Slunečná, Kaplická, Lesní, Klášter, Za Klášterem, Na Kozinci, Elektrárna
a v místních částech:  Hrudkov,  Lachovice, Dolní  Jílovice, Kyselov a Lopatná

Okrsek č. 2 v místnosti v přízemí nového pavilonu Základní školy Vyšší Brod

pro voliče  bydlící v ulicích: Studánecká, Martínkovská, Na Stráni,  Náměstí, Pohraniční stráže, Na Vyhlídce, Lidická, Dřevařská
a v místních částech: Těchoraz, Studánky, Dolní Drkolná a Herbertov.

Každému voliči budou doručeny hlasovací lístky nejpozději 3 dny před prvním dnem konání voleb, tj. do 17. října.  V případě, že se z jakýchkoli příčin stane, že někdo z Vás do tohoto dne neobdrží hlasovací  lístky, obraťte se prosím na MěÚ Vyšší Brod  a lístky Vám budou obratem doručeny.   Stejně tak je samozřejmé, že voličům, kteří se dostaví do volební místnosti, prokáží své právo volit a nebudou mít u sebe hlasovací lístky, obdrží hlasovací lístky od okrskové volební komise přímo ve volební místnosti.

Informace k volbám z úřední desky MěÚ:

Oznámení o době a místě konání voleb do Poslanecké sněmovny PČR
(pdf, 590,2 kB)

Oznámení o době a místě konání voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Přehled telefonních spojení do volebních místností
(pdf, 365,2 kB)

Přehled telefonních spojení do volebních místností ve správním obvodu MěÚ Vyšší Brod pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017

Setkání s podnikateli - odpadové hospodářství
17. října 2018
Ve středu 17. října se uskuteční setkání města s místními podnikateli, na kterém bude diskutován systém odpadového hospodářství obce ve vztahu k podnikatelům.
Ordinace dětské lékařky zavřena
úterý 9. října
V úterý 9. října jsou zrušeny ordinační hodiny dětské lékařky
Omezení dodávky elektrické enerigie
12. 9. 2018
Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie ve středu 12. září 2018.
Výběrové řízení - referent odboru životního prostředí
přihlášky do 17. 9. 2018
Městský úřad Vyšší Brod přijme pracovníka na místo referent odboru životního prostředí a pozemkové držby.
Uzavření matriky a evidence obyvatel
15. 8. a 27. 8.
Informace o uzavření matriky a evidence obyvatel MěÚ Vyšší Brod.
Upozornění - Městký úřad Český Krumlov
přerušení provozu
V souvislosti se stavebními pracemi na budově Městského úřadu Český Krumlov dojde k úplnému přerušení provozu Městského úřadu Český Krumlov:
Aktualní vydání videozpravodaje města
červenec 2018
Ptali jsme se na aktuální stav znovuobnoveného projektu výstavby víceúčelového hřiště za základní školou. Přináší ohlédnutí za klášterními koncerty a výstavami. Redakce se ptala vedení i na průběh letošní vodácké sezóny. V poslední reportáži se mluví o letošních plavidlech. Kdy se na ně můžeme těšit a kdo už je připraven.
Dovolená veterinární ordinace
11. - 18. 8.
Informace o uzavření ordinace MVDr. Tomáše Jaroše z důvodu dovolené.
Dovolená dětské lékařsky MUDr. Novákové
23. 7. - 13. 8.
Informace o dovolené vyšebrodské ordinace pro děti a dorost a o zástupu v době jejího uzavření.
červen 2018
Aktuální videozpravodaj města se ohlíží za událostmi z června 2018. Přináší reportáž z mistrovství Evropy v muškaření nebo z vyšebrodské Holinkiády. Dozvíte se i o novinkách v klášteře a informace o připravovaných akcích na letošní léto.