Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Volby do PS Parlamentu České republiky

Základní informace pro voliče, týkající se voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017. Jak a kdy můžete volit, kolik a kde jsou volební okrsky ve Vyšším Brodě.

Datum: 17.10.2017 | Zhlédnuto: 705x

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční v pátek 20. 10. 2017 v době od 14 do 22 hodin a v sobotu 21. 10. 2017 v době od 8 do 14 hodin.

Právo volit má státní občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhne věku  nejméně 18 let, tj. v případě těchto voleb  sobota 21. 10. 2017. Každý volič s trvalým pobytem v našem městě má právo si ověřit v kanceláři matriky MěÚ Vyšší Brod, zda je zapsán v seznamu voličů, může také požadovat doplnění údajů nebo provedení opravy.  Městský úřad je povinen do 48 hodin žadateli vyhovět nebo mu v této lhůtě písemně sdělit důvody, proč nelze žádosti vyhovět.

Hlasovat lze jen v místě svého trvalého pobytu, kde jsou voliči vedeni na stálém seznamu. Jedinou možností, jak volit na jiném místě v České republice, popř. ve zvláštním volebním okrsku v zahraničí,  je vyřídit si předem voličský průkaz. Požádat o něj můžete osobně na matrice MěÚ Vyšší Brod do 16 hodin 18. října.  Také můžete poslat žádost s ověřeným podpisem (tento úkon je osvobozen od poplatků) nebo v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem voliče či přes  datovou  schránku ( ID naší datové schránky: 7tnbs9d ), a to nejpozději do 16. hodin 13. října.  Upozorňujeme, že v případě ztráty voličského průkazu nelze vyhovět žádosti voliče o vydání nového voličského průkazu.

Jako při minulých volbách budou ve Vyšším Brodě zřízeny dva volební okrsky.

Okrsek č. 1 v místnosti v přízemí budovy Městského úřadu Vyšší Brod.

Pro voliče bydlící v ulicích: Míru, Zahradní, 5. Května, Rybářská, Poschoďová, Česká, K Vltavě, Slunečná, Kaplická, Lesní, Klášter, Za Klášterem, Na Kozinci, Elektrárna
a v místních částech:  Hrudkov,  Lachovice, Dolní  Jílovice, Kyselov a Lopatná

Okrsek č. 2 v místnosti v přízemí nového pavilonu Základní školy Vyšší Brod 

pro voliče  bydlící v ulicích: Studánecká, Martínkovská, Na Stráni,  Náměstí, Pohraniční stráže, Na Vyhlídce, Lidická, Dřevařská
a v místních částech: Těchoraz, Studánky, Dolní Drkolná a Herbertov.

Každému voliči budou doručeny hlasovací lístky nejpozději 3 dny před prvním dnem konání voleb, tj. do 17. října.  V případě, že se z jakýchkoli příčin stane, že někdo z Vás do tohoto dne neobdrží hlasovací  lístky, obraťte se prosím na MěÚ Vyšší Brod  a lístky Vám budou obratem doručeny.   Stejně tak je samozřejmé, že voličům, kteří se dostaví do volební místnosti, prokáží své právo volit a nebudou mít u sebe hlasovací lístky, obdrží hlasovací lístky od okrskové volební komise přímo ve volební místnosti.

Informace k volbám z úřední desky MěÚ:

Oznámení o době a místě konání voleb do Poslanecké sněmovny PČR
(pdf, 590,2 kB)

Oznámení o době a místě konání voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Přehled telefonních spojení do volebních místností
(pdf, 365,2 kB)

Přehled telefonních spojení do volebních místností ve správním obvodu MěÚ Vyšší Brod pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017Aktuality
Aktuální vydání videozpravodaje města
Aktuální vydání videozpravodaje města
únor 2018
Aktuální vydání videozpravodaje města mimo jiné rekapituluje akce února 2018: cestovatelská promítání, pohádkové středy nebo dětský karneval. Dále se dozvíte informace o plánovaných investicích města, rozšíření MěÚ a úpravě kina nebo info o změnách týkajících se poskytování zdravotní péče.
Program regenerace městských památkových zón
Program regenerace městských památkových zón
žádost o zařazení na rok 2019
Vlastníci nemovitosti - nemovité kulturní památky v městské památkové zóně Vyšší Brod mohou žádat o zařazení do programu regenerace městských památkových zón na rok 2019 do 31. 8. 2018
Vyšebrodský zpravodaj 03/2018
Vyšebrodský zpravodaj 03/2018
Online vydání
Online vydání Vyšebrodského zpravodaje na březen 2018. Přinášíme hodnocení prvních třech zastupitelů, kteří se budou postupně v každém vydání až do července vyjadřovat k průběhu minulých čtyř let a hodnotit svou osobní práci. Nechybí informace ze školy, pravidelné okénko do historie, ani rubrika knihovny. Lékař se ve své rubrice zabývá hepatitidou A (žloutenkou).
Uzavření matriky a evidence obyvatel
Uzavření matriky a evidence obyvatel
od 12 do 16. 3.
Informace o uzavření matriky MěÚ z důvodu čerpání dovolené
Uzavření mateřské školy o letních prázdninách
Uzavření mateřské školy o letních prázdninách
podání informací do 30. 4. 2018
Vedení školy žádá rodiče dětí, které budou školku o prázdninách využívat, aby o této skutečnosti informovali MŠ nejpozději do 30. 4.2018.
Změna otevírací doby sběrného dvora
Změna otevírací doby sběrného dvora
od 1. 3. 2018
Od 1. března 2018 dochází ve sběrném dvoře města Vyšší Brod ke změně otevírací doby pro veřejnost. Podrobné informace najdete v aktualitě. V březnovém vydání (č. 300) Vyšebrodského zpravodaje došlo k chybnému otištění otevíracích hodin. Za chybu se redakce omlouvá. V této aktualitě najdete platnou otevírací dobu.
Česká pošta Vyšší Brod omezení otevírací doby 20. 2. - 2. 3. 2018
Omezení provozu České pošty Vyšší Brod
prodlouženo do 9. 3. 2018
V souvislosti s mimořádnou situací (personální důvody - nemoc) na poště Vyšší Brod dochází v období od 20. února do 9. března k omezení hodin pro veřejnost.
Dental Klinik Vyšší Brod přijímá nové pacienty
Dental Klinik Vyšší Brod přijímá nové pacienty
smlouvy uzavřeny s většinou pojišťoven
Zubní ordinace Dental Klinik, s. r. o., Náměstí 65, Vyšší Brod
Vyšebrodský zpravodaj 02/2018
Vyšebrodský zpravodaj 02/2018
Online vydání
Online vydání Vyšebrodského zpravodaje na měsíc únor 2018. Redakce se ptala na současnou situaci ohledně řešení neuspokojivého stavu silnice směrem do Studánek. Přečtete si také druhou část rozhovoru s malířem Františkem Táchou. K 31. 1. došlo k uzavření ordinace MUDr. Brudnové, únorové vydání přináší informace, jak postupovat...
Z ÚŘEDNÍ DESKY: Opatská stezka I je dočasně uzavřena
Z ÚŘEDNÍ DESKY: Opatská stezka I je dočasně uzavřena
od 5. do 11. 2. 2018
Z důvodu těžby poškozených stromů je dočasně zakázán vstup na naučnou Opatskou stezku I.
... přejít na všechny aktuality