Volby do PS Parlamentu České republiky

Základní informace pro voliče, týkající se voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017. Jak a kdy můžete volit, kolik a kde jsou volební okrsky ve Vyšším Brodě.

Datum: 17.10.2017 | Zhlédnuto: 543x

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční v pátek 20. 10. 2017 v době od 14 do 22 hodin a v sobotu 21. 10. 2017 v době od 8 do 14 hodin.

Právo volit má státní občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhne věku  nejméně 18 let, tj. v případě těchto voleb  sobota 21. 10. 2017. Každý volič s trvalým pobytem v našem městě má právo si ověřit v kanceláři matriky MěÚ Vyšší Brod, zda je zapsán v seznamu voličů, může také požadovat doplnění údajů nebo provedení opravy.  Městský úřad je povinen do 48 hodin žadateli vyhovět nebo mu v této lhůtě písemně sdělit důvody, proč nelze žádosti vyhovět.

Hlasovat lze jen v místě svého trvalého pobytu, kde jsou voliči vedeni na stálém seznamu. Jedinou možností, jak volit na jiném místě v České republice, popř. ve zvláštním volebním okrsku v zahraničí,  je vyřídit si předem voličský průkaz. Požádat o něj můžete osobně na matrice MěÚ Vyšší Brod do 16 hodin 18. října.  Také můžete poslat žádost s ověřeným podpisem (tento úkon je osvobozen od poplatků) nebo v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem voliče či přes  datovou  schránku ( ID naší datové schránky: 7tnbs9d ), a to nejpozději do 16. hodin 13. října.  Upozorňujeme, že v případě ztráty voličského průkazu nelze vyhovět žádosti voliče o vydání nového voličského průkazu.

Jako při minulých volbách budou ve Vyšším Brodě zřízeny dva volební okrsky.

Okrsek č. 1 v místnosti v přízemí budovy Městského úřadu Vyšší Brod.

Pro voliče bydlící v ulicích: Míru, Zahradní, 5. Května, Rybářská, Poschoďová, Česká, K Vltavě, Slunečná, Kaplická, Lesní, Klášter, Za Klášterem, Na Kozinci, Elektrárna
a v místních částech:  Hrudkov,  Lachovice, Dolní  Jílovice, Kyselov a Lopatná

Okrsek č. 2 v místnosti v přízemí nového pavilonu Základní školy Vyšší Brod

pro voliče  bydlící v ulicích: Studánecká, Martínkovská, Na Stráni,  Náměstí, Pohraniční stráže, Na Vyhlídce, Lidická, Dřevařská
a v místních částech: Těchoraz, Studánky, Dolní Drkolná a Herbertov.

Každému voliči budou doručeny hlasovací lístky nejpozději 3 dny před prvním dnem konání voleb, tj. do 17. října.  V případě, že se z jakýchkoli příčin stane, že někdo z Vás do tohoto dne neobdrží hlasovací  lístky, obraťte se prosím na MěÚ Vyšší Brod  a lístky Vám budou obratem doručeny.   Stejně tak je samozřejmé, že voličům, kteří se dostaví do volební místnosti, prokáží své právo volit a nebudou mít u sebe hlasovací lístky, obdrží hlasovací lístky od okrskové volební komise přímo ve volební místnosti.

Informace k volbám z úřední desky MěÚ:

Oznámení o době a místě konání voleb do Poslanecké sněmovny PČR
(pdf, 590,2 kB)

Oznámení o době a místě konání voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Přehled telefonních spojení do volebních místností
(pdf, 365,2 kB)

Přehled telefonních spojení do volebních místností ve správním obvodu MěÚ Vyšší Brod pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017

Ženu donutil vydat několik stovek tisíc korun
Policie žádá o pomoc při objasnění
Ve středu 27. Prosince 2017 došlo krátce po desáté hodině dopolední k loupežnému přepadení na lesní cestě u silnice I/3 nedaleko Dolního Dvořiště. Policie žádá o pomoc osoby, které se toho dne mezi osmou a dvanáctou hodinou pohybovaly po hlavním tahu E55 mezi D. Dvořištěm a Kaplicí a všimly si pohybu vozidla v barvě modrá metalíza, které mohlo mít v přední masce a za čelním sklem modrý maják...
Školní jídelna přijme kuchařku na HPP
ZŠ Vyšší Brod
Nabídka práce Základní školy Vyšší Brod, školní jídelny. Kontakty a základní informace k nabídce.
Informace k volbám
prezidenta ČR 2018
Naleznete zde telefonní čísla do volebních místností v celém správním obvodu MěÚ Vyšší Brod. Informace k voličským průkazům a informace k volbám prezidenta jako celku.
prosinec 2017
Aktuální vydání Videozpravodaje města Vyšší Brod rekapituluje prosincové události. Ohlíží se za adventními akcemi - mikulášskou nadílkou, Vánoční inspirací a vepřovými hody a akcemi v cisterciáckém opatství. Redakce se ptala také na hodnocení sezóny infocentra a hospodaření města.
Vítejte na nových webových stránkách
města Vyšší Brod
Nové oficiální webové stránky samosprávy.
Uzavření sběrného dvora
do 30. 12. 2017
Mezi svátky dochází k omezení otevíracích hodin vyšebrodského sběrného dvora.
Rozpočet na rok 2018
město Vyšší Brod
Schválený rozpočet města Vyšší Brod na rok 2018
Náhrada vývozu komun. odpadu za 1. 1. 2018
proběhne v sobotu 30. 12. 2017
AKTUALIZOVÁNO: Firma FCC nezajišťuje první den v roce svoz odpadu, je tedy stanoven náhradní termín svozu komunálního odpadu. V aktualitě najdete i termíny svozů na celý rok 2018.
Provoz veterinární ordinace o Vánocích
MVDr. Tomáš Jaroš
Informace o omezeném provozu veterinární ordinace MVDr. Jaroše o Vánocích a mezi svátky.
Omezení pokladních a úředních hodin
MěÚ Vyšší Brod
V týdnu mezi svátky dochází na Městském úřadě Vyšší Brod k částečnému omezení pokladních a úředních hodin.