Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Výměna části rozvodů tepla v Zahradní ulici

Město Vyšší Brod již v předchozím období informovalo o plánované rekonstrukci části rozvodů tepla, díky které dojde k výměně neproblémovější větve soustavy v Zahradní ulici. Díky tomu dojde ke stabilizaci celé soustavy.

Datum: 17.8.2021 | Zhlédnuto: 720x

Oprava zvýší spolehlivost dodávek tepla

Město Vyšší Brod již předběžně informovalo o naplánování výměny potrubí topného systému pro objekty BD č. p. 274, 275, 276. Při této výměně bude provedena i úprava odkanalizování dešťové vody a rekonstrukce chodníků. Bude nahrazena celá jedna větev rozvodů, čímž dojde ke stabilizaci provozu celé soustavy. Akci provádí město ve spolupráci s provozovatelem telepelného hospodářství, firmou Komterm. Přípravné práce a výkopové práce byly zahájeny dne 17.srpna. Při samotné výměně potrubí dojde i k nutné odstávce dodávky tepla do třech zmíněných bytových domů. Ostatních objektů napojených na cetntrální vytápění se odstávka nijak nedotkne, jim dodávka přerušena nebude

"Předběžně dodavatelé předpokládají odstávku dodávky tepla ve dnech 26. až 30. srpna. Naší snahou je provést montáž předizolovaného potrubí v souladu s technologickým postupem a vyloučit budoucí závady. Z tohoto důvodu je možné, že harmonogram prací mohou ovlivnit např. deštivé dny nebo případné komplikace při odkrytí trasy stávajícího potrubí," uvádí místostarosta Jan Straka s tím, že chce zároveň požádat o opatrnost při pohybu na chodnících před objekty a respektování bezpečnostních označení staveniště.

"Věřím, že tuto krátkodobou komplikaci a omezení dotčení občané pochopí a prosím o jejich trpělivost. Po realizaci této opravy by se měla významně zvýšit spolehlivost dodávky tepla," uzavřel Straka.

Nejedná se o první investici města do centrálního vytápění

V letošním roce se na stabilizaci a zvýšení spolehlivosti systému tepelného hospodářství město zaměřilo. V prvním pololetí provedlo výměnu hořáků obou kotlů, díky kterým nyní kotelna splňuje ty nejpřísnější emisní limity a je úspornější. Na toto opatření pak během léta navázala výměna řídícího systému na všech předávacích stanicích v jednotlivých domech a řídícího systému samotné kotelny. Oba systémy patří k těm nejmodernějším a usnadňují obsluhu i případné řešení problémů. 


Aktuality
Informace k novému systému poplatků odpadového hospodářství
Informace k novému systému poplatků odpadového hospodářství
Změny od 1. 1. 2022
Se změnou zákona o odpadech přijdou od 1. 1. 2022 i změny systému odpadového hospodářství a poplatků. V článku se dozvíte základní informace a můžete si stáhnout potřebné formuláře.
Omezení provozu odborů a organizací města
Omezení provozu odborů a organizací města
v době vánočních svátků
V období vánočních svátků a přelomu roku dochází k omezení provozu některých složek města, týká sběrného dvora, infocentra, knihovny, matriky
Vyšebrodský zpravodaj 12/2021
Vyšebrodský zpravodaj 12/2021
Aktuální vydání Vyšebrodského zpravodaje si můžete stáhnout v pdf nebo příjemně listovat v chytré online verzi.
Aktuální vydání videozpravodaje
Aktuální vydání videozpravodaje
11/2021
Informace o uzavření průzkumu rožmberské hrobky v klášteře, pasování dětí na čtenáře, investicích města v úpravně vody. Ohlédnutí za dalšími kulturními akcemi ve městě - přednášce o historii vyšebrodských nádraží, symbolické oslavě 17. listopadu a prvního Krampaslaufu ve Vyšším Brodě a zahájení adventu.
Uzavření lékárny
Uzavření lékárny
Ve dnech 17.11.- 10. 12. bude lékárna Vyšší Brod uzavřena.
Prodej pozemku města na stavbu rodinného domu
Prodej pozemku města na stavbu rodinného domu
nabídky lze podávat do 18. 11. 2021
Město nabízí k prodeji pozemek v Horní ulici p. č. 1194/6, k. ú. Vyšší Brod.
Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny
2021
Sledujte průběžně výsledky voleb do Poslanecké sněmovny. Zároveň se můžete podívat i na to, jak výsledky voleb vypadají v Jihočeském kraji nebo přímo v našem městě. V grafu naleznete i aktuální procento sečtených okrsků
Vyšebrodský zpravodaj 10/2021
Vyšebrodský zpravodaj 10/2021
Online vydání Vyšebrodského zpravodaje na měsíc říjen 2021. Informace o plánovaných kulturních akcích (třeba stezka odvahy a lampionový průvod) nebo aktuálním dění na stavbách a dalších projektech města. Dozvíte se také, jaké město obdrželo dotace. Nechybí samozřejmě pravidelné okénko z knihovny, pohled do historie nebo zahájení sezóny stolních tenistů.
Aktuální vydání videozpravdaje
Aktuální vydání videozpravdaje
09/2021
Informace o opravě komunikace a chodníku pod klášterem, stavbě vzpomínky na voroplavbu v podobě voru, který vznikl v rámci participativního rozpočtu Vyšák společně. Za podpory města se ve škole uskutečnil také sportovní den mládeže s TAJV, jeho vítěz pak může Vyšší Brod reprezentovat v republikovém finále v Poděbradech. Inforcentrum uspořádalo 1. cyklovýlet Vyšebrodskem.
Oprava teplených rozvodů a krátká odstávka části bytových domů
Oprava teplených rozvodů a krátká odstávka části bytových domů
29. 9. 2021
V minulém týdnu došlo k havárii na rozvodech tepla u bytového domu č. p. 259 v ulici Pohraniční stráže. V rámci zajištění provozu tepelné soustavy byla provedena oprava potrubí svorkou a začala se hned připravovat větší a kvalitnější oprava a další opatření v úseku u zmíněného domu.
... přejít na všechny aktuality