Časopis: Vyšebrodský zpravodaj 01/2018 (3 články)

Vyšlo: 5.1.2018
Ilustračni fotografie k časopisu Vyšebrodský zpravodaj 01/2018

Online vydání zpravodaje města Vyšší Brod na měsíc leden 2018. Na stránkách prvního letošního vydání naleznete hodnocení toho, co se ve městě událo v roce 2017. Přinášíme také první ze série rozhovorů s osobnostmi regionu, tentokrát rozhovor s výtvarníkem Františkem Táchou. Nechybí ani základní informace k volbě prezidenta ČR, která v lednu proběhne. Od letošního roku také rozšiřujeme rubriky zpravodaje o zprávy státní policie. Z již známých rubrik nechybí Lékař radí, Historické okénko s novinkou v podobě nové série článků Zapomenuté Lipensko. Dále si budete moci číst o prospěšnosti bylinek v Herbáři. Samozřejmostí jsou pozvánky na kulturní akce a další důležité informace týkající se života ve Vyšším Brodě.

Články v tomto vydání

Lékař radí - cukrovka II. typu

Cukrovka 2. typu (diabetes mellitus II.typu zkr. DMII) je velmi časté onemocnění. Jedná se celosvětově o nejčastější formu cukrovky, ve vyspělých státech jím trpí přes 10% populace.

Ženu donutil vydat několik stovek tisíc korun

Policie České republiky žádá o pomoc při objasnění.

Havárie vozidla u Herbertova

V neděli 17. prosince 2017 krátce po desáté hodině večerní přijali českokrumlovští dopravní policisté oznámení o havárii dodávky značky VW LT28 na silnici II/163, v katastru obce ...