Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Náhradní výsadba v intravilánu města

Autor: Jan Straka, místostarosta | Datum: 6.5.2019 - 00:00 | Zhlédnuto: 2416x

Na konci dubna proběhla náhradní výsadba zeleně. Díky ní dochází k obnově aleje v ulici Míru, na které bylo vysazeno osm nových lip.


Náhradní výsadba v intravilánu města

Výsadbu určil odbor životního prostředí

V minulých letech provedla správa a údržba silnic kácení nevyhovujících stromů v ulici Míru na základě povolení Odboru životního prostředí MěÚ. Rozhodnutí odboru ale obsahovalo i povinnost do dvou let provést náhradní výsadbu. Správa silnic svou povinnost splnila během měsíce dubna. Všechny stromy byly na základě určení odboru vysazeny na pozemky města, a tak aby nebránily pohodlnému průchodu po chodnících a zároveň byla zachována alej. Lípy byly vysázeny u mateřské školy, bývalé školy a u klášterního rybníku. Zcela nová výsadba ještě proběhla u současného zdravotního střediska.

Obnova hrudkovské aleje

Současně s výsadbou v ulici Míru byla provedena další náhradní výsadba i podél komunikace na Hrudkov. Odbor životního prostředí řeší i další lokality, kde bylo v minulosti káceno. Nastoleným trendem je, že při povolení kácení ve městě bude – i na základě doporučení komise pro životní prostředí – určována ve většina případů náhradní výsadba. Samozřejmě vždy s ohledem na bezpečnost.