Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Pravidla domácí karantényPravidla domácí karantény

Pokud vám byla nařízena domácí karanténa, ať už z důvodu mírných respiračních příznaků, pozitivního testu nebo kontaktu s pozitivní osobou, měli byste zůstat doma, nikde nevycházet a dodržovat níže uvedená pravidla.

Základní pravidla domácí karantény:

  • Zůstaňte doma – přerušte veškerý společenský život, s okolím se spojujte pouze telefonicky

 

  • Pravidelně si myjte ruce

 

  • O nákup potravin nebo vyzvednutí léků z lékárny požádejte pečovatelskou službu nebo rodinu

 

  • Pravidelně sledujte svůj zdravotní stav - než navštívíte svého lékaře, nejdříve mu zavolejte. Všechny návštěvy lékaře by měly být předem projednány telefonicky. Je to proto, že je ve zdravotnických zařízeních potřeba minimalizovat kontakt s ostatními lidmi. V případě že se zhorší Váš zdravotní stav (objeví se zejména horečka, kašel, dušnost, případně ztráta čichu nebo chuti), kontaktujte telefonicky svého lékaře (MUDr. Benc 775 418 854), který bude dále organizovat poskytování zdravotní péče ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí, případně volejte linku 112. Vždy uveďte, že jste v nařízené domácí karanténě. 

 

  • Kryjte si ústa a nos při kašli a kýchání - při kašlání nebo kýchání si zakryjte ústa a nos kapesníkem na jedno použití. Kapesníky odhazujte do plastového pytle na odpadky a okamžitě po jejich použití si umyjte ruce mýdlem a vodou (po dobu nejméně 20 sekund), opláchněte si je a důkladně osušte. Nedotýkejte se očí, nosu a úst neumytýma rukama

 

  • Praní prádla – prádlo perte při nejvyšší možné teplotě vhodné pro danou tkaninu. Vhodné jsou teploty nad 60 °C. Pokud je to možné, sušte a žehlete prádlo na nejvyšší možnou teplotu vhodnou pro danou tkaninu. Při manipulaci se znečištěnými materiály používejte jednorázové rukavice a plastovou zástěru a očistěte všechny povrchy v okolí pračky. Po manipulaci se špinavým prádlem si důkladně umyjte ruce mýdlem a vodou.

 

  • Odpady - veškerý odpad (včetně roušek a kapesníků) od osoby v izolaci, by měl být uložen v plastovém pytli na odpadky a po naplnění musí být pevně zavázán. Plastový pytel by pak měl být vložen do druhého pytle a zavázán a až poté dán do kontejneru na odpad.

 

  • V karanténě Vás může kontrolovat hygienická stanice ve spolupráci s Policií ČR

Žádáme klienty o důsledné dodržování pokynů ministerstva zdravotnictví a pravidel nařízené domácí karantény. Myslete prosím na to, že dodržením chráníte nejen sebe, ale také své okolí. V případě porušení hrozí i zpětně pokuta až 3 mil. Kč.

DODRŽUJTE PRAVIDLA, MYSLETE POZITIVNĚ, SPOLU TO ZVLÁDNEME.

  

Pokud potřebujete poradit v souvislosti s koronavirem

Celostátní informační linka je dostupná na čísle 1221 a je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin.