Změna systému odpadového hospodářství

Souhrnné informace.

Datum: 14.12.2023 | Zhlédnuto: 1554x

Od 1.1.2024 dochází ke změně systému odpadového hospodářství.

Svoz odpadu nově zajišťuje společnost TECHNICKÉ SLUŽBY KAPLICE s.r.o.

Jaké jsou změny?

• Již nebudete platit jednorázový roční poplatek 550,-Kč/osoba za svoz směsného komunálního odpadu.

Tímto bychom Vás chtěli požádat o neplacení ročního poplatku 550,- Kč/osoba.

Nově budete platit až v roce 2025, a to za konkrétní hmotnost, která Vám byla vyvezena v předešlém roce (2024).

• Vlastník nemovité věci nebo SVJ (plátce poplatku) je však povinen ohlásit se k místnímu poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci a to vyplněním příslušného formuláře.
  • FORMULÁŘ je k dispozici na podatelně, na Odboru životního prostředí nabo na webu města v odkazu  Aktuality - Změna systému odpadového hospodářství - vyplněný a podepsaný je možné odevzdat na podatelně či vhodit do schránky městského úřadu, naskenovaný je možné jej zaslat na e-mail: podatelna@mestovyssibrod.cz
  • SAMOLEPKY na označení odpadních nádob vydává ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

• Každá nádoba na odpady (popelnice, kontejnery), která se bude samo­statně vážit se bude „čipovat“, tzn., že vlastník dané nádoby bude hradit příslušný poplatek za konkrétní množství (v kilogramech) sveze­ného směsného komunálního odpadu. ČIPOVÁNÍ ZAJIŠŤUJÍ TECHNICKÉ SLUŽBY KAPLICE

• Daná nádoba bude muset být registrována a osazená čipem, který bude identifikovat příslušnou nemovitost.

• Nahlá­šení četnosti vývozu odpadové nádoby, která je 1x týdně, 1x 14 dní, nebo 1 x měsíčně na ODBORU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.

Četnost a adresu vlastníka nemovitosti, včetně počtu odpadových nádob, prosím nahlaste na Odboru životního prostředí  v průběhu měsíce prosince 2023.

kontakt:

Ing. Dagmar Poláčková