Pravidla pro pronájem městských bytů

Autor: redakce | Datum: 4.6.2021 - 00:00 | Zhlédnuto: 1998x

Pravidla pro přidělování bytů v bytových domech v majetku města Vyšší Brod.

Pravidla pro pronájem městských bytů

Seznam uchazečů o pronájem bytu v majetku města Vyšší Brod vede Bytová a sociální komise (BaSK). K přidělování bytů v Domě s pečovatelskou službou se BaSK pouze vyjadřuje (DPS podléházvláštnímu režimu přidělování).

BaSK je komise zřízená Radou města Vyšší Brod. Komise je tříčlenná.
V komisi je zastoupen odbor vedlejšího hospodářství (OVH) a odbor sociálních věcí (OSV).  Seznam uchazečů je vyvěšen na nástěnce v budově MÚ. Pro evidenci uchazečů a přidělování bytů jsou schválena „Pravidla pro pronájem bytů v bytových domech ve vlastnictví Města Vyšší Brod“. Při přidělování konkrétního bytu je přihlíženo k bodovému ohodnocení, přiměřenosti pronajímaného bytu, aktuálnímu stavu bydlení žadatele, sociální situaci žadatele.

Návrh na přidělení bytu předkládá BaSk radě města ke konečnému rozhodnutí o uzavření nájemní smlouvy. Nájemnísmlouva je uzavírána na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení o jeden rok, a to opakovaně. Nájemní smlouvu uzavírá jménem města Vyšší Brod starosta.

V seznamu uchazečů bylo k 31. 12. 2020 vedeno 32 uchazečů. V období 1 – 5 /2021 přibylo 6 nových žádostí.

Kompletní pravidla pro přidělování bytů
Žádost o byt
(pdf, 30,3 kB)