Omezení volného pohybu vláda prodloužila do 11. dubna. Zavřené zůstávají i restaurace.

Opatření, která platí od 16. března kabinet opět prodloužil do soboty 11. dubna (dosud platilo do 1. dubna). Stále tedy platí, že lidé mají opouštět domovy jen v nejnutnějších případech (cesta do práce, na nákup apod.). Na veřejných místech nemají lidé tvořit skupinky, ale být nejvíce ve dvou.

Datum: 30.3.2020 | Zhlédnuto: 305x

Nově mohou být bez roušky děti do dvou let a řidiči

Zákaz vycházení bez ochrany úst a nosu (rouška, šátek apod.) se nově nebude vztahovat na děti do dvou let a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami.

Restaurace zatím neotevřou, zůstávají otevřené jen některé obchody

Restaurace zůstanou uzavřené do soboty 11. dubna, vláda prodloužila zákaz. Je možný ale výdej jídla okénkem nebo prodeje s sebou bez vstupu do provozovny. Omezení neplatí také pro provozovny, jež neslouží pro veřejnost, například zaměstnanecké stravování, stravování poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb nebo vězeňských zařízení.

Zákaz se týká i hospod, pivnic, barů, vináren, kaváren či cukráren. Společně s nimi byly uzavřeny i herny a kasina.

Vláda také prodloužila do soboty 11. dubna zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách. Zákaz se netýká například prodejen potravin, lékáren, drogerií, prodejen výpočetní techniky, malých domácích zvířat a potřeb pro ně, novin a časopisů, zahrádkářství, květinářství nebo prodeje zdravotnických prostředků.

Podrobnější informace v mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví zde

Do karantény budou muset všichni vracející se do ČR

Do povinné dvoutýdenní karantény bude muset s výjimkami každý, kdo se vrátí do České republiky, a to bez ohledu z jaké země. Dosud se povinnost karantény týkala pouze lidí vracejících se z rizikových destinací. Výjimku z povinné karantény budou mít například pendleři, kteří pracují v Německu a Rakousku ve zdravotnictví a sociálních službách a záchranáři. Pro ostatní pendlery do Rakouska a Německa platí stále “turnusový režim” s povinnou dvoutýdenní karanténou po návratu.

Uzavření pobočky Komerční banky ve Vyšším Brodě
Komerční banka informovala o ukončení činnosti stávající pobočky ve Vyšším Brodě, Náměstí 80. Nejbližší pobočky Komerční banky naleznete v Kaplici a v Českém Krumlově.
Svatební obřady jsou možné za splnění mimořádných pravidel
od 25.5.2020
Informace o možnosti konání svatebních obřadů usnesení vlády č. 555/2020 ze dne 18.5.2020.
Ukončení nouzového stavu - stále trvají omezení od 25.5.2020 do odvolání
od 25.5.2020
Po skončení nouzového stavu k 17.5.2020 platí na území České republiky stále mimořádná opatření vyhlášená v souvislosti s epidemií koronaviru na území ČR a to od 25.5.2020 do odvolání.
Program pro poskytování dotace z rozpočtu města V. Brod na výstavbu domovních ČOV.
Výdej Rybářských lístků
od 4.5.2020
Od 4.5.2020 do odvolání budou Rybářské lístky vydávány pouze ve středu a v pátek v daných úředních hodinách. Děkujeme za pochopení.
Krajská pomoc zranitelným
Krajský úřad Jihočeského kraje v rámci programu s názvem „Krajská pomoc zranitelným“ připravil balíček s ochrannými pomůckami. Balíček je určen pro ohrožené lidi, kteří např. trpí poruchami imunitního systému, onkologickým onemocněním, kardiovaskulárním onemocněním, musí na dialýzu apod.
Harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších činnosti
Předběžný plán
Vláda ČR projednala a schválila předběžný plán uvolňování podnikatelských a dalších činností. Termíny se mohou měnit v návaznosti na aktuální epidemiologickou situace v souvislosti s šířením koronaviru.
Uvolnění ve školách a školských zařízeních
ZŠ, maturity, vysoké školy, ZUŠ
Uvolňování opatření ve školách a školských zařízeních. Termíny se mohou měnit v návaznosti na aktuální epidemiologickou situace v souvislosti s šířením koronaviru.
Nájemníci městských bytů si mohou požádat o prodloužení splatnosti nájmů
Informace k rozhodnutí rady města o pomoci ve formě možného prodloužení splatnosti nájmů v bytech o 3 měsíce. Možnost žádat mají nájemci bytů. Podnikatele, kteří si pronajímají nebytové prostory, bude město kontaktovat přímo během příštího týdne.
TAXI MAREK nabízí pomoc s dopravou seniorům
doprava zboží a osob zdarma
Nabídka vyšebrodské taxislužby na pomoc seniorů v průběhu nouzového stavu