Dvě stavební parcely na prodej

Autor: Jan Straka, MěKZ | Datum: 6.10.2017 - 00:00 | Zhlédnuto: 4030x

Dvě stavební parcely pro stavbu rodinných domů jsou stále v lokalitě Pod Vodojemem k mání. Nabídky je možné podávat do 20. listopadu 2017.

Dvě stavební parcely na prodej

Minimální nabídková cena 500,- Kč za m

Pokud patříte mezi zájemce o koupi těchto pozemků, je nutné podat žádost, ve které uvedete, o kterou konkrétní parcelu máte zájem, své osobní a kontaktní údaje a nabídkovou cenu. Minimální nabídková cena je dle schváleného záměru 500,- Kč/m2 vč. DPH. Pro podání nabídky je doporučeno využít formulářekterý je k dispozici na odboru životního prostředí MěÚ Vyšší Brod nebo je ke stažení níže. Jestliže chcete podat žádost na více parcel, musíte tak učinit na každou zvlášť. Může také dojít k situaci, že více žadatelů nabídne shodnou nejvyšší cenu na stejnou parcelu. Pořadí bude v takovém případě určeno losem. Žadatelé také musí počítat s úhradou nákladů spojených s prodejem pozemků, které budou přičteny k jejich celkové ceně.

Další podmínky prodeje

V podmínkách prodeje jsou také stanoveny lhůty, které je nutné dodržet, jinak dojde k odstoupení od smlouvy, resp. naúčtování smluvní pokuty. Jakmile se stanete vlastníky pozemku, je nutné, abyste do jednoho roku od vkladu na katastr získali stavební povolení. Když se tak nestane, dojde k odstoupení od smlouvy ze strany města. Smluvní pokuta ve výši 50% z kupní ceny pozemku bude naúčtována nabyvateli, pokud do 5 let od vkladu na katastr nedojde ke zkolaudování stavby.

Vaše nabídky můžete podávat do 20 .11. 2017 do 15.00 hod. v zalepené obálce s označením „Prodej pozemku Pod Vodojemem“ na adresu Městského úřadu Vyšší Brod nebo osobně přímo v jeho podatelně.

Jedná se o pozemky označené:

• č. 13  o celkové výměře 969 m2
  • č. 14 o celkové výměře 922 m2

Podmínky prodeje v kostce:

• Min. nabídková cena 500,- Kč vč. DPH
  • Žadatelem může být pouze osoba s rodným číslem
  • Žadatel může zakoupit pouze jednu parcelu
  • Žádost musí být podána na konkrétní parcelu s parcelním č.
  • Při podání žádosti na více parcel nutné podat na každou zvlášť
  • Nabídky v zalepené obálce s ozn. „Prodej pozemku Pod Vodojemem“ do 20. 11. 2017 do 15.00 hod.
  • K podání doporučeno využít formulář (dostupný na odboru ŽP nebo ke stažení níže)
  • Při shodné nabídce nejvyšší ceny na stejnou parcelu určuje pořadí los
  • Do 1 roku od vkladu na katastr povinnost získat stavební povolení
  • Do 5 let od vkladu na katastr povinnost zkolaudovat stavbu
  • Podpis kupní smlouvy do 2 měsíců od schválení smlouvy a do dalších 3 měsíců zaplacení kupní ceny
  • Nabyvateli budou přičteny náklady s prodejem nemovitosti spojené

Případné dotazy zodpoví ing. Miroslav Krahulec (tel.: 380 746 541) nebo místostarostka Eva Maštalířová (tel.: 725 483 043).