Schodišťová sedačka usnadní pacientům přístup

Autor: Milan Zálešák, starosta | Datum: 7.11.2017 - 00:00 | Zhlédnuto: 3082x

Koncem měsíce září byla ve zdravotním středisku města instalována nová šikmá schodišťová sedačka, určená pro osoby s omezenou pohyblivostí, kterým umožní bezproblémový přístup do nové ordinace praktického lékaře MUDr. Bence ve II. patře střediska.

Schodišťová sedačka usnadní pacientům přístup

Schodišťovou sedačku zakoupilo město Vyšší Brod díky úspěšné žádosti o dotaci v rámci Dotačních programů Jihočeského kraje pro rok 2017. Konkrétně se jednalo o dotační program „Podpora odstraňování bariér v objektech občanského vybavení v dopravní infrastruktuře a na veřejných prostranstvích“. Celkové náklady na pořízení sedačky činily 223 850,- Kč včetně DPH. Město bylo povinno dodržet procentuální podíl vlastních peněžních prostředků na realizaci projektu ve výši 40 % z celkových uznatelných výdajů projektu.

I touto cestou chci poděkovat pí tajemnici Mgr. Vladimíre Račákové za podání a administraci žádosti o dotaci.

Realizace celého projetu přispěla hlavně k lepší dostupnosti zdravotní péče nejen pro občany našeho města, ale i občany ze sousedních obcí, kteří zdravotní středisko města Vyšší Brod navštěvují.