Poděkování za třídění odpadů

Autor: Odbor životního prostředí MěÚ | Datum: 11.7.2017 - 07:25 | Zhlédnuto: 3394x

Celkově bylo ve městě vytříděno a předáno k dalšímu využití 112,623 t odpadů, za které pak město obdrželo od společnosti EKO-KOM, a.s., částku ve výši 221 930 Kč, která bude využita v oblasti odpadového hospodářství.

Poděkování za třídění odpadů

Společnost EKO-KOM, a. s. byla založena v roce 1997 deseti průmyslovými podniky.

V roce 1999 byla uzavřena Dobrovolná dohoda mezi obalovým průmyslem a MŽP o způsobu zajištění zpětného odběru a využití obalových odpadů. Aktuálně zajišťuje Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. provoz systému zpětného odběru, recyklace a využití obalového odpadu

prakticky v celé ČR. Za 20 let činnosti EKO-KOMU vzrostla míra recyklace obalů ze 17 % na 77 %, podařilo se vytřídit 8,7 mil. tun obalového odpadu a díky předchozím skutečnostem zachránit 303 km² přírody.

Ke konci roku 2016 bylo v systému EKO-KOM zapojeno 20 586 firem a 6 114 obcí. Vzhledem k této spolupráci má již možnost třídit odpad 99 % obyvatel ČR a k dispozici mají kvalitní a dostatečně hustou sběrnou síť, která se řadí k nejlepším v Evropě. Aktuálně je v ČR zhruba 307 000 nádob na třídění odpadu. Celkově se v roce 2016 v ČR vytřídilo a předalo k využití a recyklaci přes 793 tisíc tun obalových odpadů z 1 032 820 tun obalů uvedených v témže roce výrobci na trh a zároveň se ušetřilo 19,7 mil. GJ energie. Za uplynulý rok každý obyvatel ČR vytřídil 56 kg papíru, skla, plastů, nápojových kartonů a kovů.

Krátce bychom vás seznámili s výsledky našeho města v systému EKO-KOM za rok 2016. Celkově jsme za uplynulý rok vytřídili a předali k dalšímu využití 112,623 t odpadů, za které naše město obdrželo od společnosti EKO-KOM, a.s. částku ve výši 221 930 Kč, která bude využita v oblasti odpadového hospodářství.

Na přiloženém Osvědčení jsou uvedeny výsledky za rok 2016, kterých jsme dosáhli v našem městě a tím přispěli ke zlepšení životního prostředí.

Vám, kteří se podílejí na sběru a třídění odpadu, patří velké poděkování!